Однією з можливих причин рецесії економік стали, зокрема, методи визначення економічних показників
Економісти різних країн з'ясовують причини найбільшої із часів Великої депресії 1930 років економічної кризи, що вразила світ. У спеціальній доповіді нобелівські лауреати у галузі економіки Джозеф Штігліц та Амантія Сен дійшли висновку, що економічні індикатори, які застосовуються для аналізу ситуації у господарках провідних країн світу, були неадекватними реальному стану речей.
Учені зазначають, що світ із нездоровим інтересом стежив за зростанням внутрішнього валового продукту, себто сумарного виразу кількості товарів та послуг у грошовому еквіваленті, і не зауважив інших важливих чинників. Зокрема, соціальної ціни безробіття та впливу забруднення довкілля на здоров'я людей.
Крім того, аналітики констатують, що серед причин кризи було масове кредитування споживачів у всьому світі. Банки давали величезні суми грошей, не надто переймаючись, за рахунок чого їх потім повертатимуть. Головне, аби нинішній день був ліпшим за рахунок фактичної застави завтрашнього. Таким чином створювалися передумови для вибуху найбільшої фінансовоекономічної кризи в окремих країнах і у світових масштабах.
У доповіді нобеліанти наголошують, що замість акценту на виготовленні товарів та послуг, які забезпечують внутрішні економіки, владі слід звернути увагу на матеріальний добробут громадян, на реальну оцінку їхніх доходів та рівня споживання, а також на здоров'я людей та рівень освіти. Гадаємо, нашому уряду це теж не завадило би робити.
Тим часом, під час дискусій на 6му щорічному саміті Ялтинської європейської стратегії (YES) "Новий економічний порядок після кризи" зауважили, що світова економіка після кризи буде збалансованішою з точку зору ролі в ній різних країн та регіонів.
Окрім цього, експерти вважають, що із кризи вона вийде зміцнілою, а країни, що розвиваються, здобудуть більше можливостей для свого розвитку.