ВАТ "СИБУР Холдинг" (РФ), українські ТОВ "Нортіма" і компанія "ФрунзеФлора" - консорціуми, які на аукціоні виборюватимуть право власності на Одеський припортовий завод. Якщо він, звичайно, відбудеться.
ВАТ "СИБУР Холдинг" (РФ), українські ТОВ "Нортіма" і компанія "ФрунзеФлора" - консорціуми, які на аукціоні виборюватимуть право власності на Одеський припортовий завод. Якщо він, звичайно, відбудеться.
Незважаючи на переконання прем'єрміністра, яка позавчора ще раз висловила надії на успішний продаж ОПЗ, факт проведення аукціону залишається під питанням.
Навіть те, що із 13 заявлених раніше учасників на торги подалися лише три, свідчить про невпевненість інвесторів у щасливому перебігу справи.
Нагадаємо, що конкурс з продажу ОПЗ Фонд держмайна оголосив 15 липня цього року. Стартова ціна становить 4 млрд грн. Конкурс повинен відбутися 29 вересня.
Одразу ж після урядового рішення низка експертів вкрай туманно оцінила перспективи торгів. Зокрема, політолог Ігор Жданов вважає, що сторони конфлікту навколо приватизації ОПЗ (прем'єрміністр Юлія Тимошенко і Президент Віктор Ющенко) не дійдуть компромісу і приватизація не відбудеться.
Своєю чергою, експерт Олексій Гарань зазначив, що в ситуації навколо приватизації ОПЗ домінують політичні чинники. Він нагадав, що раніше Президент був не проти приватизації цього підприємства, однак різко змінив свою точку зору і фактично за десять днів до проведення попереднього конкурсу видав указ про його зупинення.
І справді, у справу ОПЗ втрутився Віктор Ющенко. До КС надійшло подання Президента щодо розпорядження уряду про продаж ОПЗ у 2009 році. Ющенко просив розглянути рішення уряду про затвердження переліків господарських товариств і холдингових компаній, державні пакети акцій яких підлягають продажу 2009 року.
Президент оскаржує це рішення у частині визначення таким, що підлягає продажу у 2009 році, державного пакета акцій ОПЗ.
Ексголова Фонду державного майна Валентина СеменюкСамсоненко, своєю чергою, продемонструвала рішення Окружного адміністративного суду Києва, заявивши при цьому: "17 вересня суддя Федорчук об'єднав усі судові позови, включаючи мій судовий позов, у якому чітко зазначено - заборонити ФДМ та конкурсній комісії з продажу пакета акції ОПЗ будьякі дії щодо проведення конкурсу". Коментуючи заяви фонду про те, що відомство не отримало таке рішення суду, Семенюк заявила: "Це залежність або тиск на керівництво ФДМ".
А у РНБО взагалі коментують приватизацію ОПЗ у розрізі кримінального права. Зокрема, заступник секретаря Ради нацбезпеки і оборони Дмитро Видрін вважає, що "готується черговий економічний злочин, коли мають намір продати чи не останнє українське хімічне підприємство, - сказав він. -Навіть якщо його продавати, то це треба було б робити або на вході в кризу, або на виході. Але не в епіцентрі кризи, коли ціна образливо мінімальна. Але уряд на це йде, парламент мовчить, люди мовчать".