Мінімально, але краще?

Прожитковий мінімум в Україні до кінця наступного року можуть збільшити на... 50 гривень

Прожитковий мінімум в Україні до кінця наступного року можуть збільшити на... 50 гривень

Уряд і надалі невтомно піклується про життя пересічного українця, який не те що на зарплату, - взагалі не зрозуміло, на які гроші живе. Зайве підтвердження тому - проект державного бюджету на 2010 рік, який у вівторок, після оприлюднення і "широкого" обговорення із громадою та представниками депутатського корпусу, щоправда, із соратників чинного прем'єра, урочисто передали на розгляд до Верховної Ради.

Отож, проект Закону "Про державний бюджет України на 2010 рік" передбачає, що вже з 1 січня наступного року Кабмін має намір встановити прожитковий мінімум на рівні 637 грн. До кінця літа-2010 він уже має бути не менше як 655 грн, а до 1 грудня наступного року взагалі - 687 грн.

При цьому проектанти головного кошторису країни не забули і про дітлахів. Адже це теж люди, хоч і маленькі. І також хочуть щось мінімально з'їсти. Із 1 січня 2010-го для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум визнано цілком достатнім у 567 грн на місяць. Але вже з 1 липня (все ж таки літо, сезон овочів та фруктів) цей мінімум збільшать аж до 583 грн на дитину, щоб остаточно зробити щасливим та безхмарним дитинство у грудні. Власне тоді мінімально жити вони зможуть за максимумом - на 611 грн на місяць. Мінімально-прожиткову еволюцію передбачили і для підлітків віком від 6 до 18 років. У ті ж місяці вона у цифровому виразі виглядає як 713 - 733 - 769.

Зауважимо, працездатних громадян у проекті бюджету наступного року майже прирівняли до дітей. Отже, ті, хто може працювати, мають задовольнитися таким: у січні 2010-го (певно, через те, що здебільшого святкуємо, а не працюємо) - 681 грн; у липні - 700 грн, а з 1 грудня - 719 грн.

Тих же, хто працездатність втратив, взагалі мають за найменшеньких. Вони можуть сподіватися на найзлиденніший пайок від держави. За помісячною градацією: 507 - 521 - 546 грн.

Наостанок нагадаємо, що, за даними Рахункової палати, за умов "заморожування" розміру прожиткового мінімуму фактично на рівні жовтня минулого року (626 грн на місяць) із урахуванням інфляції, реально за останні 9 місяців цей показник зменшився щонайменше на 15%. Проте мінімальна зарплатня в Україні ще менша - 605 грн. Але навіть її отримують далеко не всі.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4757 / 1.54MB / SQL:{query_count}