Солодка лихоманка

Уряд створив робочу групу для припинення спекуляцій із цукром

Уряд створив робочу групу для припинення спекуляцій із цукром

Задля припинення спекуляцій і можливого саботажу з боку реалізаторів цукру в Україні уряд створив робочу група, до якої увійшли ДПА, МВС та Держцінінспекція. Про це повідомив перший віцепрем'єр­міністр Олександр Турчинов під час наради з питань стабілізації цінової ситуації на ринку цукру. Урядовець доручив Держкомрезерву та Аграрному фонду забезпечити інтервенцію цукру для нормалізації ситуації на ринку.

"Жодних підстав для зростання ціни на цукор немає", - зазначив перший віцепрем'єр­міністр. Він додав, що на штучне накручування цукрової ціни спекулянтами вже реагують спеціальні мобільні групи. "Цінова ситуація буде нормалізована. Тим паче, що вже з 1 вересня розпочнеться реалізація цукру нового врожаю", - каже пан Турчинов.

Міністр економіки Богдан Данилишин вважає, що зростання цін на цукор, яке спостерігається останнім часом, пов'язане "з ціновою змовою цукрових заводів".

Тим часом на Львівщині за тиждень (із 6 по 13 серпня) на продуктових ринках зафіксовано підвищення середніх цін на цукор­пісок - на 0,3%, підприємствах торгівлі - на 1,8%. Про це інформує пресслужба Львівської ОДА. Так, 13 серпня на ринках Львова цукор­пісок коштував 6,05грн/кг. А вже наступного дня, 14 серпня, солодкий продукт на базарах, зокрема Галицькому, вартував від 6,5 до 7 гривень.

Як розповів "Пошті" продавець на ринку "Галицький" пан Андрій, цукор почав дорожчати ще 23 тижні тому. "Ще недавно продавав цукор по 5,75 гривень. Тепер він коштує 7 гривень. Проте люди як купували його, так і купують. Тих, хто полюбляє солодкий чай, не злякаєш ніяким підвищенням цін", - зазначив продавець.

Власник одного з лотків пан Володимир нарікає, що змушений ставити меншу націнку, щоб цукор у нього купували. Закупівельна ціна - 5,5 гривень, він продає - за 6,5 грн. Дешевшого цукру на ринку не знайдеш. Він сам розфасовує його у кілограмові пакети. Якщо ж купувати розфасований уже на заводі, ціна буде не меншою ніж 7 гривень. "Чув, що скоро цукор коштуватиме дешевше. Щоправда, наразі ціна лише зростає", - говорить продавець.

Звісно, подорожчав солодкий продукт і у крамницях. Так, в одному з магазинів у центрі Львова цінник на кілограмових пакетах із цукром залишається незмінним уже два тижні. На ньому напис - 6,6 гривні. "Ще недавно цукор коштував 5,5 гривні, тоді покупці брали по 5, навіть по 10 кілограмів. Тепер максимум, який можуть у нас придбати - 23 кілограми", - нарікає продавець пані Людмила. Продавці кажуть, що після того, як цукор подорожчав, купувати його стали набагато менше".

Покупці нарікають, що їх вражають не лише ціни на солодкий пісок, а й вартість м'яса, яєць, борошна та круп. Ці продукти подорожчали не так давно, а вартість їх зростає й далі. Власне, згідно з даними пресслужби ЛОДА, в області з 6 по 13 серпня подорожчали м'ясо, гречка і яйця. Крупа гречана зросла на 1,1%, а яйця курячі - на 3,3%.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4683 / 1.55MB / SQL:{query_count}