За ініціативи прем’єр-міністра Міністерство економіки України у співпраці з Мінветеранів, Мінцифрою, Мінюстом, іншими державними установами та ветеранською спільнотою запустило грантову програму із фінансування створення, або розвитку власного бізнесу ветеранами війни.
Гранти доступні для ветеранів і ветеранок та їхніх дружин/чоловіків. Отримане фінансування надасть змогу почати власну справу або розширити бізнес усім, хто має план, необхідні навички та бажання.
Програмою передбачено надання таких грантів:
250 тис грн – для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення одного робочого місця;
500 тис грн – для дружини/чоловіка учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення двох робочих місць;
1 млн грн – для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, які зареєстровані як ФОП не менше ніж 3 роки, за умови створення чотирьох робочих місць, мінімум 2 з яких займуть ветерани або особи з інвалідністю внаслідок війни.
Окрім цього, учасники програми зможуть отримати безоплатну допомогу від держави у вигляді навчання з питань організації та провадження підприємницької діяльності, а також безкоштовні консультації у регіональних центрах Дія.Бізнес та регіональних центрах зайнятості.
Надіслати електронні заяви на участь у програмі, а також ознайомитися з умовами програми можна на порталі Дія за
посиланням.
Торік 53 ветерани-підприємці мали змогу отримати до 1 млн грн на розвиток власного бізнесу
Підтримка і розвиток підприємницьких ініціатив ветеранів війни та членів їхніх родин є одним з пріоритетних напрямків Міністерства у справах ветеранів України. У 2022 році за сприяння Мінветеранів 53 ветерани-підприємці та члени їхніх родин мали змогу отримати фінансування у сумі від 500 тис до 1 млн грн на розвиток власної справи. Про це повідомила міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна. «Український ветеранський фонд, що працює при Мінветеранів, проводить конкурсні грантові програми для ветеранів–підприємців, членів їхніх сімей та родин полеглих Воїнів. Завдяки таким проєктам у 2022 році 53 особи мали змогу отримати фінансування у розмірі від 500 тисяч до 1 мільйону гривень на розвиток власної справи. Маємо багато успішних прикладів, коли ці гранти пішли підтримку ветеранського бізнесу у сільському господарстві, фермерстві і навіть тих, що працють на підтримку наших захисників і захисниць», – повідомила міністр.
Також нещодавно Український ветеранський фонд Мінветеранів розпочав конкурсну грантову програму для розвитку ветеранського бізнесу “ВАРТО РОБИти СВОЄ”, розповіла Юлія Лапутіна. Проєкт, що запустили у партнерстві з благодійним фондом “МХП – Громаді”, спрямований на впровадження та підтримку ветеранських підприємницьких ініціатив у сільському господарстві, виробництві та переробці харчової продукції. А переможці конкурсу отримають від 500 тис грн до 1,5 млн грн на ведення власної справи.
“Серед переможців наших грантових проєктів також є підприємства, які виготовляють засоби для чищення зброї, шиють військовий одяг. Окрім того, що вони розвивають економіку країни в період, коли вона цього якнайбільше потребує, вони ще й підтримують оборону. Це дуже важливо. Тому, будь-ласка, долучайтесь до цих програм”, – зазначила Юлія Лапутіна.
За ініціативи Мінветеранів на порталі Дія.Бізнес з’явився розділ для ветеранів-підприємців та їхніх родин. В ньому вони можуть знайти всю необхідну інформацію щодо розвитку та підтримки власної справи: як заснувати власне підприємство, правильно вести бухгалтерську звітність, складати фінансовий план, отримати фінансування на розвиток своєї бізнес-ідеї, просувати продукт і управляти командою.