Французькі електротяги на українській залізниці

Київ і Париж завершили домовленості щодо закупівлі 130 електротягів Alstom

Проєкт є частиною пакету макрофінансової підтримки Франції для України, яка, зокрема, передбачає цільове пільгове кредитування. Як повідомила пресслужба Міністерства інфраструктури України, завдяки цьому наша держава найближчим часом зможе оновити парк вантажних електротягів, що передбачено у межах президентської програми «Велике будівництво». 
Згідно з повідомленням Мінінфраструктури, протокол про співробітництво між Укрзалізницею та компанію Alstom підписаний 8 лютого в присутності президента України Володимира Зеленського та президента Франції Еммануеля Макрона. «Це не просто домовленість на постачання локомотивів – це інтеграція України у економічну систему та транспортну мережу Європейського Союзу», – зазначив Олександр Кубраков, міністр інфраструктури.
У разі успішної реалізації намірів, українські залізничники зможуть отримати 130 нових електротягів, з них 50, які працюють на змінному струмі та 80 двосистемних (які можуть працювати і на змінному, і на постійному струмі). Протокол передбачає унікальні умови для постачання, зокрема надання фінансової позики на 14 років казначейством Франції та банківським консорціумом розміром 85% від вартості контракту. Авансовий платіж за постачання електротягів складає лише 15%.
Перемовини щодо цієї угоди почалися ще у 2018 році, тривали три роки і завершились минулого року підписанням відповідної міжурядової угоди, а також ухваленням закону «Про ратифікацію Рамкової угоди між урядом України та урядом Французької Республіки щодо офіційної підтримки оновлення парку вантажних електротягів акціонерного товариства «Українська залізниця», який Верховна Рада підтримала 1 липня.
До речі, 7 лютого пресслужба Укрзалізниці повідомила, що з 28 лютого запускає експериментальний дизель-потяг «Львів – Коломия», який курсуватиме через Тернопіль та Чернівці. «Потяг сполучатиме обласні центри Галичини та Буковини з містами Чортків, Заліщики, селищем Кострижівка, станцією Стефанешти та іншими населеними пунктами», – йдеться в повідомленні пресслужби компанії. 
Їздитиме він по буднях, поїздка триватиме приблизно шість годин. Маршрут обслуговуватиме тривагонний поїзд 2021 року виробництва ДПКр-3. Потяг виїжджатиме зі Львова о 07.17, з Тернополя – о 09.10, з Чернівців – о 13.33 та прибуватиме до Коломиї о 14.34. Поїзд виїжджатиме з Коломиї о 16.03, з Чернівців – о 17.12, з Тернополя – о 21.38 та прибуватиме до Львова о 23.27. 
Також 7 лютого пресслужба Мінінфраструктури повідомила, що Україна та Польща спільно напрацьовують план реалізації проєкту високошвидкісного залізничного сполучення між Києвом і Варшавою та готуються до його презентації на рівні Європейського Союзу. Будівництво євроколії Київ – Варшава дозволить скоротити час у дорозі з однієї столиці до іншої залізничним транспортом до чотирьох годин. Для порівняння, зараз потягом з Києва до Варшави можна дістатися приблизно за 14 годин. Крім того, під час цього візиту обговорювалась реконструкція ділянки Мальховіце – Нижанковичі на українсько-польському кордоні, яка не експлуатується з 1995 року. Наразі триває пошук джерел фінансування цього проєкту.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5377 / 1.55MB / SQL:{query_count}