Із пенсіями – все гаразд, із лікарськими зарплатами - проблеми

За попередніми розрахунками, індексація пенсій у березні становитиме щонайменше 14%

Порядок перерахунку такий: спершу показник середньої зарплати, який враховується для обчислення пенсії, збільшується на коефіцієнт відповідно до 50% показника зростання споживчих цін за попередній рік. До цього він збільшується на коефіцієнт відповідно до 50% зростання середньої зарплати за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться перерахунок, пояснив 2 лютого в інтерв’ю Економічній правді міністр фінансів Сергій Марченко. За попередніми даними Мінсоцполітики, у березні 2022 року коефіцієнт для перерахунку пенсій становитиме не менше 14%. 
Також Сергій Марченко прокоментував непросту ситуацію з реалізацією президентської ініціативи щодо підвищення зарплат лікарям до 20 тис. грн, а середнім медичним працівникам – до 13,5 тис. грн. Лікарі з регіонів скаржаться, що їм пропонують «добровільно» писати заяви про переведення на пів ставки, на 0,2 ставки, хоча вони працюють повну зміну. «Ми порахували реальну потребу в коштах на ці цілі, але за послуги платить Національна служба здоров’я України (НСЗУ). Є складне питання, як реалізувати ухвалене президентом рішення. Зараз цьому питанню приділена максимальна увага президента, прем’єр-міністра та міністра охорони здоров’я. Цього місяця це буде лакмусом того, як чітко відреагували на місцях. Я ще раз підкреслюю: коштів більш ніж достатньо. Є навіть буферний запас коштів на випадок, якщо деякі заклади випадають. Їх МОЗ готовий надати, щоб це рішення було реалізоване повною мірою. Випадки щодо 0,5 ставки, 0,2 ставки – це все помилки системи. Це не може мати масовий характер. Навіть якщо такі випадки є, то є спосіб, як на це відреагувати та вирішити проблему», - відповів Сергій Марченко.
Як писала «Львівська Пошта», із 1 січня на 9% підвищили пенсії для жінок віком понад 60 років. У березні має відбутись щорічна індексація виплат для решти пенсіонерів. Перерахувати виплати мають для майже 10 млн українців. Надбавку на 400 грн отримають пенсіонери віком 75-80 років, на 500 грн – старші за 80 років.
Тим часом, як повідомив 2 лютого пресцентр Міністерства соціальної політики, в 2021 році Україна піднялась на 15 позицій у світовому рейтингу за значенням індексу соціального прогресу (Social Progress Index) і посіла 48-ме місце зі значенням індексу 75,78 серед 168 країн. Середнє значення індексу за всіма країнами, що увійшли до дослідження, становить 65,05 бали.
«Те, що у роки пандемії Україна послідовно покращує свої позиції в цьому глобальному рейтингу означає, що на основну частину нових викликів ми реагували правильно і змогли забезпечити стійкість розвитку соціальної сфери в цих умовах. Більше того, серед 15 країн зі схожим рівнем валового внутрішнього продукту на душу населення за паритетом купівельної спроможності Україна за результатами 2021 року посіла 1-ше місце за значенням цього індексу. Тобто ми піклуємось про людей краще за інші країни зі схожими економічними можливостями», - прокоментувала Марина Лазебна, міністерка соціальної політики.
За її словами, високе місце у рейтингу Україні забезпечили: результативна політика сприяння зайнятості вразливих груп, високе охоплення середньою освітою, доступний мобільний зв’язок та доступна електроенергія, низька смертність від забрудненої води та поганих санітарно-гігієнічних умов, забезпечення рівних можливостей для жінок та чоловіків приймати участь в політичному житті, отримувати вищу освіту, захищати майнові права.
Індекс соціального прогресу вимірює ступінь забезпечення країнами соціальних та екологічних потреб громадян за 53 індикаторами, згрупованими за 12 компонентами у трьох напрямках: задоволення базових людських потреб (харчування, доступ до води, електроенергії, санітарія, особиста безпека), забезпечення основ благополуччя (здоров’я та медичні послуги, доступ до знань, інформації та комунікацій, екологія) та забезпечення можливостей для людей (основні права, персональна свобода та свобода вибору, інклюзія, рівність та можливості розвитку).
Індекс соціального прогресу був розроблений під технічним керівництвом професора Майкла Портера з Гарвардської школи бізнесу та Скотта Стерна з Массачусетського технологічного інституту та щорічно публікується некомерційною організацією Social Progress Imperative.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4683 / 1.56MB / SQL:{query_count}