Майже 40 млн грн витратили з початку року вітчизняні міністерства та відомства на перевезення керівників
Красиво жити, зокрема, їздити із комфортом, нашим посадовцям не можуть завадити жодні кризи. І це безперечний факт. Попри наміри вищих посадовців країни - і Президента, і прем'єрміністра - якось обмежити апетити чиновницького середовища бути на рівні усіх сучасних "викликів" комфортності умов праці, справа, однак, скидається на боротьбу із вітряками.
Свого часу і Кабмін, і Верховна Рада звітували перед широким народним загалом про зменшення автомобільних парків, укомплектованих здебільшого останніми моделями престижних авто. І це народ мовби й тішило: у скруту рідна влада намагається бути поряд, перебираючи тягар кризового життя і на свої плечі. Але уявити сучасного можновладця навіть найнижчого рівня без персонального авто, погодьтесь, важко.
Із початку року півсотні міністерств та відомств, певно, аби зайвий раз не дратувати очільницю Кабміну, яка оголосила непримиренну боротьбу різним чиновницьким захцянкам, почали активно використовувати для перевезення свого керівного складу послуги сторонніх транспортних організацій.
За даними Міністерства економіки, на ці види послуг загалом проведено тендерних закупівель майже на
40 млн грн.
Найбільше викинуть грошей на їзду з вітерцем столичні чиновники. Розмаїті управління Київміськдержадміністрації та районна влада розтринькають на це понад 15 млн грн. Тож 6,6 млн грн, які на "узвіз" свого штату виділяє уряд, справді виглядають економією.
Структури, підпорядковані Президентові, теж не проти режиму економії державних коштів. Наприклад, урізали фінансування транспортних послуг для посадовців Ради національної безпеки та оборони. Замість минулорічних 3 млн, цьогоріч на "колісне" для РНБО є лише 2 млн грн. Ці гроші підуть на утримання парку із 11 іноавтівок.
А от Фонд державного майна на однорічну оренду 8 авто "Opel Omega" та "Nissan Maxima" виділяє справжній мізер - 700 тис. грн.
Не пасуть задніх у "проїзних" і в регіонах. Тут першість утримує Запорізька облрада, купивши транспортних послуг на 1,5 млн грн (приміром, у Закарпатті, незважаючи на гірський характер місцевості, на це виділено учетверо менше). У Полтаві на обслуговування легковиками для представницьких цілей, службових поїздок депутатів, керівництва виконавчого апарату облради виділяється близько 1 млн грн.
Незважаючи на урядову пропаганду тотальної економії, компанії із державною та комунальною частками власності не відмовилися і від закупівлі автівок представницького класу. За 5 місяців їх придбали вже 10. Звісно, не найдешевших.
Але не забуваймо, що машини потребують і обслуговування. НАК "Нафтогаз", який ледь зводить фінансові кінці з кінцями, тут серед перших.
Згідно із "Вісником державних закупівель", у поточному році компанії, що входять до структури державного холдингу, купили таких товарів та послуг майже на 20 млн грн. Причому більшу частину - 16,6 млн грн - витратила з цієї суми компанія "Укргазвидобування". І не на ремонт машин - на закупівлю... шин для автівок.
Щодо решти держструктур та компаній, то на ремонт, обслуговування та закупівлю запчастин для автівок вони витратили загалом за п'ять місяців уже понад 50 млн грн. Чи не надто дорогою виходить апаратна їзда?