Знайти роботу...

Офіційно безробітних на Львівщині меншає, але збільшується кількість підприємств, які працюють неповний робочий тиждень

Офіційно безробітних на Львівщині меншає, але збільшується кількість підприємств, які працюють неповний робочий тиждень

Сьогодні на Львівщині налічується понад 41 тисяча безробітних. Як повідомив учора "Пошту" заступник губернатора Львівщини з питань соціальної політики, охорони здоров'я та під­при­ємництва Ярослав Кашуба, ситуація із зайнятістю населення в області змінилася на краще, про що свідчать статистичні дані. Лише впродовж останнього місяця в регіоні поменшало на 1,5 тисячі безробітних. У цілому з початку року на теренах області їх зменшилося на 5,5 тис. осіб. Якщо ще у січні щодня у пошуках роботи до служби зайнятості зверталося понад 340 осіб, то у квітні вже 255.

З іншого боку, в регіоні маємо малу кількість вакансій для шукачів праці - 1,9 тис. Нині на одне робоче місце у Львів­ській області претендує 21 особа, тоді як ще місяць тому цей показник був на позначці 26.

Власне наприкінці травня Ярослав Кашуба провів селекторну нараду з головами райдержадміністрацій та міськвиконкомів, під час якої увагу  зосередили на питанні реалій ринку праці. Серед наявних негативних моментів, за словами спів­розмовника, є збіль­шення числа підприємств, на яких жителі Львова та області працюють неповний робочий тиждень. Як свідчать дані обласного управління статистики, в 11-ти містах та районах обсяги надання працівникам адміністративних відпусток збільшилися. Для прикладу: у Дрогобичі - на 82%, Золочівському районі - на 41,9%, Стрийському - на 25,3%, Бродівському - 23,7%.

Під час "селектору" заступник керманича регіону акцентував увагу голів райдержадміністрацій та міськ­виконкомів передусім на потребі вживати дієвих заходів щодо легалізації зайнятості, домагатися того, аби працедавці обов'язково інформували місцеві центри зайнятості про кадрову потребу та осіб, прийнятих на роботу, у тому числі на новостворені робочі місця.

Власне у контексті створення нових робочих місць Львів­ська ОДА робить ставку на розвиток малого та середнього бізнесу. "Акцентуємо на створенні преференцій для малого та середнього бізнесу. Адже нові робочі місця - це, ясна річ, і податки до бюджету. Влада має під­тримувати бізнес і створювати йому всі належні умови для нормальної роботи", - наголошує Ярослав Кашуба. Зокрема, через тиждень у Львові та усіх районах області з'являться  інформаційні біл­борди з телефонами гарячої лінії, на які підприємці  зможуть звертатися і детально розповідати про нагальні проблеми, які їх турбують. "Хочемо мати повну картину, де влада на місцях створює для  підпри­ємців адміністративні перепони. Щодня усю цю зібрану інформацію з районів голова Львівської облдержадміністрації Микола Кміть матиме на своєму столі", - повідомив пан Кашуба. Загалом у місті Лева встановлять 15 таких біл­бордів і по два у кожному ра­йоні області. Ці телефони "Пошта" також повідомить своїм читачам.

І ще. Минулий тиждень приніс безробітним українцям гарні новини: Кабмін прийняв зміни до Закону "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", і тепер працівники, яких звільнять за згодою сторін, будуть отримувати допомогу з безробіття на восьмий день від дня звернення за нею, як і було раніше.

Суб'єктивний погляд

Катерина Рибачук,
в. о. начальника відділу праці управління економіки Львівської міської ради:

- Станом на 1 травня до міського центру зайнятості у пошуках роботи звернулося 4323 львів'ян, з яких на облік поставили 3828 незайнятих громадян. Працевлаштували ж 2157 городян. Згідно з міською програмою зайнятості на 2008 - 2009 рр., у Львові зроблено акцент на створенні нових робочих місць. Так, цьогоріч за I-й квартал у місті зареєстровано 209 юридичних осіб та 1130 фізичних осіб, які створили 2614 нових робочих місць. Зокрема, у галузі торгівлі, ремонту автомобілів, діяльності готелів та ресторанів, наданні комунальних та індивідуальних послуг (як-от, оздоровчі центри, стоматологічні послуги, агенції нерухомості, ремонт приміщень та аудиторські фірми). Важливим є й те, що за перший квартал у Львові завдяки  спільній роботі міськради та податкової інспекції міста легалізовано 1852 робочі місця, через що до міської скарбниці додатково надійшло 213 тис. грн.  У питанні зайнятості важливим є і профнавчання безробітних городян. Так,  у міський центр зайнятості на семінари з перенавчання та перекваліфікації на інші професії прийшли 555 львів'ян, з яких 389 їх закінчили, а згодом  працевлаштували 260 осіб. У Львові задіюють безробітних і до оплачуваних  громадських робіт. Цим скористалися 329 осіб із числа безробітних. Вони озеленювали парки, займалися прибиранням тощо. Оплата ж праці на громадських роботах є не меншою від мінімальної зарплати (625 грн). До речі, на оплачувані громадські ро­боти можуть розраховувати і студенти. Потрібно лише написати заяву до центру зайнятості. Щоправда, цьогоріч цим ще не скористався жоден спудей.

До теми

Обласна влада певна, що серед видів громадських робіт мають бути й такі, що є прийнятними для осіб із вищою освітою (робота з впорядкування бібліотечних фондів, документів в архівах тощо).

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4308 / 1.59MB / SQL:{query_count}