Вихід із газової залежності

На Львівщині планують збільшити видобуток газу та переходять на альтернативні види палива

На Львівщині планують збільшити видобуток газу та переходять на альтернативні види палива

Львівщина налаштована вийти із газової залежності через три роки. Такі амбітні плани у керівництва області. Зокрема, керманич регіону Микола Кміть робить ставку на за­провадження в області енергоощадних технологій. Нагадаємо, що Львівська область належить до трійки найбільш газифікованих областей України, тому на тлі постійного подорожчання блакитного палива актуальним на теренах регіону є втілення заходів із енергозбереження. Торік регіон спожив аж 2 млрд 600 млн куб. газу.

Губернатор пропонує зменшити споживання газу і водночас збільшити видобування власного блакитного палива. У планах - видобуток 1,5 млрд куб. газу. Задля цього обласна адміністрація вже напрацювала спеціальну програму з енергозбереження. Учора М. Кміть презентував концепцію та практику енергоефективності у Львівсь­кій області, з якою невдовзі планує ознайомити Президента України під час засідання РНБО. Як акцентував голова ОДА, до створення такої концепції під­штовхнуло подорожчання блакитного палива та залежність від російського газопостачання.

Енергоощадні заходи саме на часі, адже для окремих категорій населення газ може подорожчати до 10%, а електроенергія - у 2,5 раза. Уряд рекомендує Нацкомісії з регулювання електроенергетики підвищити тарифи на газ і електроенергію для окремих категорій населення. Зокрема, запропоноване подорожчання газу: на 5% для тих, хто споживає понад 2,5 тис. куб. м газу; на 10% - для тих, хто споживає понад 6 тис. куб. м.  Також рекомендовано у 3,5 раза збільшити тариф на електроенергію для населення, яке споживає понад 600 кВт/год. на місяць.

Сьогодні в області найбільші витрати газу припадають на населення - це 42% (понад 1 млрд куб.). Промислові споживачі використовують 37,7% блакитного палива. ЖКГ та бюджетні установи споживають 14,2% та майже 3% відповідно. Одним із основних акцентів концепції енергоефективності є вкладення коштів насамперед на утеплення стін та заміни вікон, а згодом і ремонт котлів. Так, торік із обласної скарбниці на програму енерго­збереження у бюджетній сфері було виділено 15 млн грн. Ці кошти пішли на проведення першочергових робіт у школах, лікарнях та дитсадках. Замінили вікна, утеплили стіни, реконструювали котельні та те­плові мережі у цих установах. Популярними є й енергоощад­ні  кредити - жителям області (але винятково фізичним особам), згідно з обласною програмою енергозбереження, пропонують так звані енергоощадні кредити, які частково відшкодує обласна адміністрація. Програма діє ще з 2007-го, і Львівщина пер­ша в Україні втілила її у жит­тя. Найчастіше жителі області беруть позики (якщо особа взяла кредит під 20%, то ОДА відшкодує банку 15%, а 5%  - позичальник - "Пошта") на заміну вікон, дверей та встановлення індивідуальних систем опалення.

Суттєво зекономити, на дум­ку голови ОДА, дозволить перехід підприємств на альтернативні види палива (як-от, торф та вугілля), що й передбачено обласною концепцією. Низка підприємств вже так і зробила. У будинку на Винниченка певні: реалізувати програму можна, якщо буде фінансування як з обласного, так і державного бюджетів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5401 / 1.56MB / SQL:{query_count}