Нині мова йтиме про внесення паїв засновників чи учасників у створення товариств з обмеженою відповідальністю.
Нині мова йтиме про внесення паїв засновників чи учасників у створення товариств з обмеженою відповідальністю.
1. На початок згадаю дещо із Закону України "Про господарські товариства". "...До моменту реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю кожен з учасників зобов'язаний внести до статутного фонду не менше 30 відсотків вказаного в установчих документах вкладу. Внесення до статутного фонду грошей підтверджується документами, виданими банківською установою...".
2. Не зле буде, як процитую Цивільний кодекс України. "...До моменту державної реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю його учасники повинні сплатити не менше ніж п'ятдесят відсотків суми своїх вкладів. Частина статутного капіталу, що залишилася несплаченою, підлягає сплаті протягом першого року діяльності товариства..."
3. А зараз пірну в "святая святих" і зацитую слова із Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств": "...Під терміном "амортизація" основних фондів... слід розуміти поступове віднесення витрат на їх придбання...". Або "...Амортизації підлягають витрати на...".
Аби те, що я попереписував з того, що понаписували складальники законів із ЗАТ "Верховна Рада", поховати на вічні віки, я опишу один приклад, який колись мав місце у Львові.
Засновники вирішили внести у статутний фонд свого "тезеове" основний засіб - стрічкову пилу "Теща". І знаєте "шо сі стало"? На них впала велика біда. По-перше, ніякої мови не могло бути ані за 30 відсотків, ані за 50, бо то все майно (за законом!), а не гроші. Ті місцеві обранці, що проводять реєстрації на місцях (сліпа кишка ЗАТ "Верховна Рада"), пристали - давай їм довідку про оплату і не приймають документи.
По-друге, навіть якби вони заплатили ті гроші, то їх треба було б після реєстрації забрати назад, бо "мус" - "Теща" мала дрова пиляти.
По-третє, за амортизацію не було б і мови. Бо податківці оподатковують тільки витрати на придбання "Тещі", а їх нема.
- Що робити? - питають.
Відповідь: вкрасти. Їм пояснили, як то зробити. Деталі розказувати не буду... Але вони внесли гроші, а потім замість них з'явилася "Теща", і її можна було помалу законно амортизовувати. На завершення зверну вашу увагу ще й на те, що цитати, які записані у пункті 1 цієї статті, повністю заперечують цитати, що записані у пункті 2. Тож пильнуйте! Бо ще навіть перед реєстрацією може вам настати ФЕРТИК!!!
Вислід. Панове підприємці, голосуйте за своїх обранців і прямуйте з ними до великих заробітків!