Місцеві влади не звертають уваги на прозорість розрахунку тарифів за послугу з централізованого теплопостачання та блокують заходи з енергоефективності, які дають можливість знизити споживання теплової енергії. Відповідну заяву Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, розміщено на сайті регулятора.
“Незважаючи на неодноразові звернення НКРЕКП протягом 2015-2016 років в органи місцевого самоврядування та обласних держадміністрацій щодо посилення роботи в сфері забезпечення 100% обліку теплової енергії у багатоквартирному житловому фонді, на сьогоднішній день залишаються міста-аутсайдери, де органи місцевого самоврядування не звертають уваги на прозорість нарахувань за спожиті комунальні послуги і блокують впровадження заходів з енергоефективності”, – йдеться в документі. Також у заяві наголошується, що середній показник обліку теплової енергії по Україні станом на листопад 2016 року становив 61%.
Також нагадаємо, що у середині листопада багато мешканців Києва отримали платіжки за послуги центрального опалення від компанії “Київенерго” з рахунками, суми яких, за оцінками споживачів, щонайменше вдвічі перевищують норму споживання теплової енергії за два тижні жовтня. Натомість “Київенерго” пояснило високі рахунки за опалення методикою, прийнятою Кабінетом Міністрів (постанова №1057), згідно з якою тариф розраховується з прив’язкою до середньомісячної температури і кількості днів опалювального періоду. Незважаючи на значний публічний резонанс, Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, підтвердила правильність методики розрахунку тарифу на тепло, зазначивши, що ця методика застосовується тільки для тих будинків, в яких відсутні загальнобудинкові теплові лічильники.