Кому субсидії?

Уряд збільшив розмір субсидії в цьому опалювальному сезоні до 2 тисяч гривень

джерело: teplo.gov.ua
Сьогодні в Україні субсидії отримують 6,4 мільйона сімей. Серед лідерів на місцях, що демонструють найвищі результати, – Сумська, Полтавська, Донецька, Черкаська, Вінницька, Київська, Івано-Франківська, Львівська і Волинська області. Серед регіонів із найгіршими показниками, зі слів прем’єра, – Одеська, Закарпатська області та місто Харків.
Двократне підвищення мінімальної зарплати з початку наступного року не вплине на призначення субсидій і не призведе до її повернення, зазначає глава уряду Володимир Гройсман. “Недобросовісні політики нав’язують думку, що субсидії доведеться колись повертати. Вчергове підкреслюю: житлова субсидія – реальна персональна знижка при сплаті за комунальні послуги, яка дозволить родинам, які заробляють небагато, економити 80% власного доходу, незалежно від розміру платіжки. Вона є безповоротною, тому це в жодному разі не може призвести ні до повернення цих грошей, ні до чогось іншого”, – сказав прем’єр.
У доопрацьованому проекті Держбюджету-2017 урядовці передбачили видатки на субсидії населенню для оплати житлово-комунальних послуг у розмірі 47,1 мільярда гривень. Сьогодні за субсидіями щотижня звертаються близько 100 тисяч українських сімей. Передбачається, що цей показник у листопаді-січні зросте на третину, повідомив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко. Тому Кабмін ухвалив постанову, згідно з якою працівникам органів соцзахисту, задіяним в оформленні субсидій, передбачаються мотиваційні премії в розмірі половини посадового окладу, інформує Урядовий портал.
У Міністерстві соцполітики прогнозують: кількість сімей, які потребують субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, в опалювальному сезоні 2016-2017 років зросте з 5,5 мільйона до 8-9 мільйонів після встановлення з 1 травня цього року єдиної ціни на природний газ для всіх категорій споживачів. До слова, в цьому опалювальному сезоні середній розмір житлової субсидії в нашій державі становить 2 тисячі гривень, що на 600 гривень більше, ніж у попередньому. Умови її отримання залишаються незмінними.
З метою енергозбереження уряд розробляє концепцію монетизації житлових субсидій, яку планують закріпити на законодавчому рівні і запровадити в дію з наступного опалювального сезону. Таким чином отримувачам субсидій, які заощадять енергоресурси, дадуть зекономлені кошти для реалізації заходів із енергоефективності. Наразі в Мінсоцполітики радять звертатися за знижками, або за оплатою частинами, які можна оформляти навіть наприкінці зими.
До слова, цього тижня Кабмін передбачив у держбюджеті на 2017 рік 400 мільйонів гривень на реалізацію програми з видачі населенню кредитів, які будуть використані для купівлі енергоефективних матеріалів і обладнання. Про це повідомив глава департаменту технічного регулювання енергоефективності Державного агентства з питань енергоефективності та енергозбереження Євген Маглеваний, інформує УНІАН.
З його слів, наступного року відомство планує здійснювати моніторинг ефективності і фотофіксацію проведених заходів із реалізації цієї програми. Нагадаємо, торік на початку квітня уряд прийняв програму компенсації 20-40% вартості кредитів на заходи з підвищення енергоефективності. Бюджет програми становив 1,57 мільярда гривень. У лютому цього року урядовці продовжили дію програми, передбачивши на неї 900 мільйонів гривень.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4442 / 1.55MB / SQL:{query_count}