Недавно у Львові один перепуджений засновник господарського товариства попросив, аби я йому дав спеціальну "помічну" консультацію щодо особливостей роботи в умовах фінансової кризи. Пасувало би написати, що я не люблю брехати, бо воно потім все боком вилазить. І тому я як "пальнув" засновнику всю правду, то його аж скривило. А та правда є такою (витяги із звіту про "помічну" консультацію):
Недавно у Львові один перепуджений засновник господарського товариства попросив, аби я йому дав спеціальну "помічну" консультацію щодо особливостей роботи в умовах фінансової кризи. Пасувало би написати, що я не люблю брехати, бо воно потім все боком вилазить. І тому я як "пальнув" засновнику всю правду, то його аж скривило. А та правда є такою (витяги із звіту про "помічну" консультацію):
"...Почну з того, що такі поняття, як криза та фінансова криза, розкриті лише в теорії. Тобто криза - різка зміна звичайного стану речей, а фінансова криза - глибокий розлад фінансової системи держави. Ще раз хочу наголосити, що це теоретичні визначення. У законодавчих актах України немає взагалі жодних визначень.
Пропоную зупинитися тільки на понятті фінансової кризи. Адже останнє постійно звучить з вуст усіх державних чиновників та всіх "владних щаблів", лякає народ України та українських юридичних осіб.
Аби ваше акціонерне товариство не розгубилося у цій істерії, що йде тільки від влади, я проаналізую реальний стан речей, а не той, який висвітлює влада. Отже, на моє глибоке переконання, фінансової кризи в Україні не існує. Це є штучний надуманий термін владою, аби скрити свої фінансово-політичні махінації перед народом, обікрасти останніх. Такого термінау, як чесна чи народна влада, в Україні на даний момент не існує і не відомо коли буде існувати. Адже всі владні місця купуються за гроші і навіть такого поняття, як вибори, взагалі немає. Весь владний механізм в Україні побудований на корупції.
Банківська система не є винятком. Вона працює на кредитах, запозичених із-за кордону, а в Україні здійснює тільки "перекредитування" за більшими відсотками. Тобто інвестицій в Україні ще нема. А щодо так званих закордонних кредитів, то вони є викраденими грошима з України свого часу владними чинами, а тепер повертаються назад у вигляді ніби іноземних кредитів. Іншими словами, банки працюють на нечистих грошах.
Так ось, виходячи із зазначеного, ваше акціонерне товариство повинно у даний момент діяти так:
- із своїми замовниками ви повинні працювати тільки за попередньою оплатою;
- утриматися від імпортних операцій, адже влада та її банки можуть штучно підвищити курс іноземної валюти по відношенню до гривні, і ви відразу програєте або взагалі зникнете з ринку;
- не забувайте, що банки в Україні створені для того, аби тримати під контролем усі підприємства та людей. Згадайте випадки обдурювання всіх і вся українськими банками. Ця тенденція існує і надалі. Ще не один влетить через банки. Обмеження готівкових розрахунків між юридичними особами - це підтвердження моєї позиції. Отже, у банку грошей не тримайте ніколи. Вони повинні появитися у вас на рахунку тільки тоді, коли це вам потрібно, а не державі. Іншими словами, появу грошей мусите регулювати самі. Звичайно, для цього потрібно мати високі професійні знання та володіти реальними цифрами свого товариства. Наприклад, якщо ви хочете надати своєму акціонерному товариству позику, аби появилися гроші на рахунку в банку, і тут же ви ними розрахувались, то мусите знати точні доходи і витрати свого підприємства. Позику вносите так, аби її не оподаткували як дохід.
Звичайно, що у цьому звіті я навів тільки цей приклад, інші, надані вам, не для розголошення:
- роботу з державними органами можете будувати за трьома принципами:
а) на основі хабарів;
б) на законній основі;
в) на змішаній основі - і так, і так.
Принцип А - хабар мусите давати вищій ланці та середній. Остання є вічною. Міняють гору. В основному ви будете у виграші, але все життя будете рабом, а не ЛЮДИНОЮ.
Принцип Б - досконале володіння законодавством України. Осіб з органів контролю не зустрічаєте у своєму кабінеті (факти підтверджують, що то вже пізно), а надворі, так би мовити, на підході до акціонерного товариства і вимагаєте у них все, що передбачає закон. З боку біля вас - ваш адвокат. У цьому випадку ви будете у виграші, будете ЛЮДИНОЮ і професіоналом своєї справи. Але якщо не маєте знань, то програєте. Постійно перебуваючи у дії принципу Б, у вашої організації буде ніби постійна бойова готовність.
Принцип В - маючи високі професійні знання, можете завжди зменшити розмір хабара. Але останній все одно будете давати, аби від вас відстали. Давайте зі словами: щезни бідо від мене!
Інша інформація, яка надавалася мною, має конфіденційний характер. Найважливішим є те, наскільки правдива ваша інформація про своє товариство, настільки правильно я проконсультував вас..."
Замовнику сподобалася консультація, він розрахувався і вразив мене дивним запитанням:
- А по-вашому, пане Михайле, на який термін треба було б вибирати депутатів до Верховної Ради?
Я відповів, як завжди, правду:
- На три терміни. На дев'ять днів, на сорок днів і на один рік!
Шановні підприємці, у цій статті написана правда. Хочете брехні - читайте інші газети.