Попит на працю

У Львові є вакансії охоронців, швачок та торгових представників, в області - лікарів

У Львові є вакансії охоронців, швачок та торгових представників, в області - лікарів

 karik.jpg

Жителі Львівщини рідше звертаються до центрів зайнятості, про що свідчить офіційна статистика.  Якщо у січні щоденно реєстрували по 340 безробітних, то у першій половині лютого - по 275.

Як повідомив учора "Пошті" керівник Львівського обласного центру зайнятості Михайло Хміль, сьогодні на одне вільне місце у нашому регіоні претендує в середньому 20 осіб. "При цьому у місті Броди ця цифра сягає навіть 50 безробітних (!)", - говорить посадовець. Загалом  в області на обліку зараз перебуває майже 45 тисяч безробітних. Найскладніше праце­влаштуватися мешканцям Сколівського, Золочівського та Жидачівського районів, а також Стебника та Нового Роздолу.

Поза тим, обласна служба зайнятості інформує жителів регіону про наявність 2162 вакансій. Для львів'ян працедавці міста пропонують 1163 вільні робочі місця та вакантні посади. "У Львові зараз є вакансії охоронців, швачок. Роботодавці подали заявки, що їм потрібні й торгові представники (зокрема є 50 вакансій). У районах області є велика потреба  у лікарях", - акцентує Михайло Хміль. Та от біда - місця є, але охочих працювати немає. Аналогічна ситуація, за словами співрозмовника, й з двірниками та сантехніками у ЛКП в обласному центрі. Ці вакансії пустують через невисокий заробіток, тому й катма охочих.

За 12 днів лютого за сприяння фахівців центрів зайнятості 1442 краян успішно працевлаштувалися, із них 125 - після здобуття потрібнішої на ринку праці професії. У середньому щодня служба зайнятості працевлаштовує 144 мешканців Львівщини.

Загалом в Україні, за словами міністра праці та соціальної політики Людмили Денисової, збільшується попит на робітників та продавців, зменшується - на бухгалтерів та касирів. Також додаткову потребу в кадрах відчувають галузі, які заміняють на вітчизняному ринку нестачу імпортних товарів. Урядовець каже, що роботодавці нині ведуть активний пошук працівників та пропонують вакансії слюсарів, електромонтерів, малярів, монтажників, електрогазозварювальників та інших представників робітничих професій. Користуються попитом професії сфери обслуговування - офіціанти, водії та охоронці. Відносно вакансій службовців, то, за інформацією міністра, останнім часом з'явився попит на менеджерів з реклами та продажу, користуються попитом ІТ-спеціалісти та робітники страхових компаній. Повертаються на свої робочі місця працівники бан­ківської сфери. Залишається великий попит на спеціалістів вищого рівня, топ-менеджерів, а спеціалістами навчального рівня майже перестали цікавитися. Водночас на бухгалтерів попит за останні тижні знизився майже втричі, а на еконо­містів і касирів (у банку, на підприємстві) - удвічі, інформує сайт Мінпраці. "Виплата допомоги з безробіття здійс­нюється у повному обсязі й без затримок", - запевняє урядовець.

До теми:

Мінімальний розмір допомоги з безробіття для застрахованих осіб, за словами міністра Л. Денисової, нині становить 500 грн; для незастрахованих (особи, що вперше шукають роботу, або ті, що тривалий час не працювали) - 360 грн.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4599 / 1.56MB / SQL:{query_count}