В той час, коли українські банки добряче лихоманить від кризи, власники ломбардів переживають справжній розквіт, надаючи клієнтам дорогі, але дуже швидкі позики. Найважче тепер доводиться людям з невеликими доходами: коли людині потрібні гроші - вона приходить у ломбард, де отримує їх під заставу переважно золотих виробів.
В той час, коли українські банки добряче лихоманить від кризи, власники ломбардів переживають справжній розквіт, надаючи клієнтам дорогі, але дуже швидкі позики. Найважче тепер доводиться людям з невеликими доходами: коли людині потрібні гроші - вона приходить у ломбард, де отримує їх під заставу переважно золотих виробів.
У Львівських ломбардах кажуть: колись до них найчастіше приходили ті, хто відкривав свій бізнес, але не завжди вистачало грошей. Натомість тепер все частіше відвідувачами ломбардів є пенсіонери та студенти. У ломбарди міста тепер щодня приходить більше людей ніж до кризи: 10-15 осіб. В ломбардах готові давати гроші під заставу будь-яких речей: коштовних металів, автомобіля чи навіть квартири.
Середній розмір кредиту, який українці одержують у ломбардах, становить 100-500 грн. А середня ставка за ломбардними кредитами становить 292% річних і залежить від терміну кредитування і застави. А Держфінпослуг оцінює середню ломбардну ставку на рівні 148% річних. Якщо перерахувати ці ставки, плата за використання грошей ломбарду становитиме 0,4-0,8% на день, а це 12-24% на місяць, пише finance.ua |
Для того, аби оформити кредит, потрібно небагато - достатньо принести річ, яку залишаєте під заставу, і паспорт. Якщо все ж "пощастить" закласти авто чи квартиру, то не обійдеться оформлення такого кредиту без документів про право власності. Користується людина отриманими грошима до того часу, поки не зможе їх повернути. А якщо минув термін, визначений у договоры, а грошей людина ще не може повернути, то існує можливість сплатити відсотки, а тоді знову продовжити договір. Є й інший варіант - віддавати борг частинами. У такому випадку залишок заборгованої суми вносять у новий договір.
Та все ж занижена оцінка застави є чи не найбільшим розчаруванням людини, яка приносить свої коштовності у ломбард. До речі, більша половина операцій проводиться саме з ювелірними виробами. Для прикладу, стародавні сережки, які вам перейшли колись у спадок, лихварі оцінять за ціною золотого лома. Заниженою буде й вартість інших речей - годинники приймуть приблизно під 20-30% від справжньої ціни, а мобільні телефони можуть оцінити на половину дешевше.
Віднедавна діяльність ломбардів регулює нове законодавство. У листопаді минулого року Кабінет Міністрів схвалив законопроект "Про ломбарди і їхню діяльність". Цей документ, зокрема, визначає перелік послуг: надання фінансових кредитів під заставу майна, а також можливість діяльності зі зберігання цінностей. У новому документі також прописане положення про супутню діяльність ломбардів, зокрема, можливості страхування майна, яке знаходиться в заставі. При цьому ломбарди можуть виступати страховими агентами. Раніше діяльність ломбардів регулювалася лише загальними положеннями Цивільного і Господарського кодексів. |
Загалом же кредити в сучасних лихварів дорогі, тож брати таку позику вигідно хіба на нетривалий час. А зважаючи на те, що в разі форс-мажорів свої більш чи меш коштовні речі вже можна ніколи не побачити, все-таки невелику позику вигідніше зробити у друзів чи родичів.