Хто в ліс, хто – по дрова

Французи та американці рятують свою автомобільну  промисловість, а японці масово скорочують робітників

Французи та американці рятують свою автомобільну  промисловість, а японці масово скорочують робітників

avtozavod.jpg 

Французькі автомобільні компанії "Peugeot-Сitroen" і "Renault" невдовзі отримають державні кредити в розмірі близько 6 мільярдів євро. Президент Франції Ніколя Саркозі пообіцяв компаніям фінансову допомогу в обмін на обіцянку не закривати фабрики протягом п'яти років та не допустити подальших скорочень. Окрім цих двох компаній, допомогу від французької влади отримають і компанії-постачальники автовиробників: їм обіцяно 800 мільйонів доларів.

Попри різку критику таких заходів з боку Євросоюзу, французька влада впевнена у доцільності своїх дій, адже автомобільна промисловість, в якій зайнята десята частина всього населення Франції, є однією з найважливіших галузей економіки країни.

Заплановані скорочення в найбільших світових корпораціях:

"General Motors" - 74 тис., "Hewlett-Packard" -  24,5 тис., "Siemens" - 17,4 тис., "Sony" - 16 тис., "Google" і "Motorola" - по 10 тис., "Арселор-Міттал" - 9 тис., "Alcatel" і "Philips" - по 6 тис., "Microsoft" - 5 тис., "Xerox" - 3 тис.

До речі, варто зазначити, що Франція - не єдина країна, в якій державна влада вдалася до таких кроків порятунку автомобільної галузі. Не так давно три  американські автоконцерни "General Motors", "Chrysler і "Ford", які опинилися на межі банкрутства, теж отримали допомогу від уряду - державні кредити в розмірі 17,4 мільярда доларів. Що­правда, ці дотації виявились не такими вже й безкорисливими - влада сподівається придбати у компаній так звані акції без права голосу.

Натомість кардинально іншу картину на ринку автоіндустрії можемо спостерігати в Японії. Через падіння попиту на автівки дирекція найбільшого у світі автоконцерну "Toyota Motor Corp." має намір уперше з 1950 року звільнити близько тисячі фахівців, які працюють на постійній основі. План звільнень основного персоналу передбачає зробити це у формі "добровільного виходу на пенсію". Серйозні звільнення заплановані й на інших потужних автомобільних компаніях "Nissan" та "Mitsubishi Motors". Загалом 12 автовиробників Японії планують звільнити 24 тисячі робітників.

Що ж до вітчизняного авторинку, то тут ситуація ще сумніша. Найбільший автовиробник України - Запорізький автомобільний завод - через падіння продажів скоротив виробництво в чотири рази. Ще один національний виробник автомобілів і автобусів "Богдан" продав у січні цього року 5% акцій іноземним інвесторам. Покупцем пакету стала британська інвесткомпанія "NLV Private Equity and Investments". Вартість операції в корпорації "Богдан" наразі не розголошують, лише пояснюють, що в нинішній ситуації, спричиненій кризою ліквідності та спадом виробництва в автопромі, "Богдан" був вимушений продавати свої акції для підтримки балансу. Водночас незалежні експерти одностайні: сума, отримана від продажу акцій, становила близько 20 мільйонів доларів. Основною причиною зниження продажів авто в Україні залишаються проблеми з кредитуванням.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4921 / 1.56MB / SQL:{query_count}