На 22% може зрости оптова ціна цукру у квітні-травні цього року. Отож у роздрібній торгівлі він коштуватиме 5-5,5 гривні.
На 22% може зрости оптова ціна цукру у квітні-травні цього року. Отож у роздрібній торгівлі він коштуватиме 5-5,5 гривні.
Дефіцит цукру та зростання ціни на нього експерти прогнозують не лише в Україні, а й в усьому світі.
Причина у зниженні врожаю цукрової тростини в Індії, яка є одним із найбільших постачальників цього продукту.
Українські виробники, за словами глави асоціації "Укрцукор" Миколи Ярчука, завжди орієнтуються на світові ціни. Тому він прогнозує, що ціна 4 тисячі гривень за тонну цукру буде вже до кінця року. Найімовірніше, це станеться навесні.
Але є й інші, внутрішні, причини зростання цін на цукор. "Також виробники можуть підняти ціни, чекаючи, що через фінансову кризу українці значно збільшать об'єм консервації", - припускає екс-голова ради директорів компанії "Цукровий союз "Укррос" Олексій Крутибич.
Керівник групи "Німецько-український аграрний діалог" Хайнц-Вільгельм Штрубенгофф зазначає, що у країні щорічно скорочується обсяг виробництва цукру.
За даними асоціації "Укрцукор", минулого року виробництво зменшилося на 15,5%, до 1,57 млн т при споживанні
2-2,2 млн т. Це сталося через різке падіння цін на цукор у результаті перевиробництва продукту в 2006 році: тоді роботу припинили 60 цукрових заводів зі 120, які працювали в 2004 році. Зважаючи на падіння цін на цукор, аграрії скоротили посіви буряку з 788 тис. га 2006 року до 400 тис. га у минулому.
"Цього року ситуація ускладнюється тим, що уряд ще не визначив розміру дотацій. Якщо їх зовсім не буде, площа посівів скоротиться до 200 тис. га. Це означає, що виробництво цукру не перевищить 900 тис. т", - вважає завідувач лабораторії економіки Інституту цукрового буряку Української академії наук Володимир Бондар.
У світі вже почав дорожчати цукор - з 1 жовтня на 12% зросла ціна на цукор-сирець і на 22% - на білий цукор. В Україні ціна солодкого продукту поки що залишається стабільною - 3-3,1 тис. грн/т.