Безробітним бути важко

Рівень безробіття в Україні сягнув найвищого показника за останні 17 років. Лише у грудні кількість позбавлених роботи, які звернулися до Державної служби зайнятості, збільшилась до 286,8 тисячі

Рівень безробіття в Україні сягнув найвищого показника за останні 17 років. Лише у грудні кількість позбавлених роботи, які звернулися до Державної служби зайнятості, збільшилась до 286,8 тисячі

Як повідомляє служба зайнятості (хоча нині їй радше личить назва "служба незайнятості"), це найвищий показник за всі роки незалежності України. Лише з початку еконо­мічної кризи роботу втратили понад 126 тисяч працівників.

Очолюють цей неприємний реєстр Полтавська, Вінницька, Харківська, Дніпропетровська та Донецька області. Своєрідний парадокс кризи - найбільше скорочень робочих місць там, де досі промисловість працювала, нарощуючи темпи. Це при тому, що минулого року кількість безробітних, працевлаштованих за скеруванням служб зайнятості, становила 1 млн 84 тис. осіб. Загалом, за даними Держкомстату, кількість безробітних на кінець листопада минулого року становила майже 640 тис. осіб. Скільки їх буде на кінець січня 2009 року - наразі навіть не підраховують.

Директор Державної служби зайнятості Володимир Галицький прогнозує, що цьогоріч зростання безробіття становитиме до 3 млн осіб. Інші офіційні джерела називають цифру близько 5 млн. Окремі незалежні експерти взагалі прогнозують рівень безробіття не менше 15 млн. Якщо в Україні нині нараховують 22,5 млн працездатного населення, частина якого перебуває на заробітках за кордоном, - то цифра вражаюча.

На думку Володимира Галицького, після Нового року (особливо новорічних свят) країна відчує наслідки зупинки найбільших промислових підприємств. Тож Державна служба зайнятості очікує, що наприкінці січня кількість охочих зареєструватися на біржі праці потроїться.

Окрім цього, чиновники навіть не приховують, що через дефіцит бюджетних коштів уже всередині весни 2009-го Фонд соціального страхування може припинити виплату грошової допомоги безробітним. Говорити про проблеми, які неминуче виникнуть і в Пен­сійному фонді, взагалі не доводиться. Що казати, - вже у січні фонду бракує 5,5 млрд грн для виплати пенсій. 

Наразі ж, як стверджують рекрутери, найбільший конкурс при влаштуванні на роботу наприкінці минулого року зафіксували у ЗМІ, вищому менеджменті, маркетингу та рекламі. Скоротилася кіль­кість вакансій в ІТ-сфері (ін­формативні технології), а також медицині та фармацевтиці. А рівень зарплат, що при цьому пропонували роботодавці, порівняно із листопадом, у грудні 2009 року не змі­нився.

А наостанок нагадаємо, що свого часу Верховна Рада ухвалила законопроект про зменшення впливу фінансової кризи на український ринок праці. Зокрема, цим документом передбачають збільшити кошти Фонду із безробіття за рахунок переказу частини грошових засобів із Фонду страхування від нещасних випадків на виробництві та Фонду страхування із тимчасового безробіття. Окрім цього, до 31 грудня 2010 року передбачають  звільнити роботодавців від обов'язку бронювати 5 відсотків робочих місць для тих категорій населення, що потребують соціального захисту. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4977 / 1.55MB / SQL:{query_count}