Кабінет міністрів затвердив перелік державних підприємств, що підлягатимуть приватизації у 2015 році. Про це йдеться в урядовій постанові, затвердженій минулого тижня, повідомляє
“Економічна правда”.
Як зазначається в документі, рішення розширити список держпідприємств, які продаватимуть цього року, обумовлене необхідністю оптимізації держсектору економіки та залучення коштів приватних інвесторів у розвиток підприємств. “Їх подальше збереження в державній власності є недоцільним”, – сказано в документі. Загалом у цьому списку 342 об’єкти.
У видобувній промисловості серед них фігурує: державний концерн “Укрторф”, шахта “Південнодонбаська №3 ім. Сургая”, шахта “Дмитрова” ДП “Красноармійськвугілля”, шахта “Центральна” ДП “Красноармійськвугілля”, відокремлені підрозділи ДП “Львіввугілля”. Також у списку є пакет акцій Шахти ім. Засядька (16,5%), та 50,5% ТОВ “Керамнадра”.
В енергетичній галузі продаватимуть: 78% акцій “Центренерго”, 25% “Донбасенерго”, Херсонську ТЕЦ, Одеську ТЕЦ, Миколаївську ТЕЦ та пакети акцій обленерго. В нафтогазовій галузі – пакети акцій міськгазів.
Крім того, в списку є низка підприємств, виключених із переліку об’єктів державної власності, які не підлягають приватизації. Йдеться про 13 портів, ПАТ “Українське Дунайське Пароплавство”, українську будівельну корпорацію “Укрбуд” та ін.
Зазначимо, що на початку квітня під час наради з керівниками фракцій парламентської коаліції Петро Порошенко заявив, що необхідно обмежити участь росіян в майбутній приватизації українських компаній. “Думаю, ми повинні продовжити процес проведення прозорих і ефективних конкурсів з приватизації, але обмежити участь бенефіціарів, які мають російське походження”, – сказав Президент.