Бенкет під час чуми?

Останні дні року - період масових корпоративних святкувань. Усілякі бенкети з колегами завжди існують для того, аби забути про справи буденні і зміцнити стосунки в колективі. Однак такі благородні наміри цього року зможуть втілити керівники далеко не усіх фірм та компаній. Через фінансову скруту 50% керівників відмовилися проводити новорічні бенкети чи, у кращому випадку, суттєво скоротили їх бюджет.

Останні дні року - період масових корпоративних святкувань. Усілякі бенкети з колегами завжди існують для того, аби забути про справи буденні і зміцнити стосунки в колективі. Однак такі благородні наміри цього року зможуть втілити керівники далеко не усіх фірм та компаній. Через фінансову скруту 50% керівників відмовилися проводити новорічні бенкети чи, у кращому випадку, суттєво скоротили їх бюджет.

Кому як вдасться

Упродовж кількох попередніх років власник львівської мережі комп'ютерної техніки Сергій Крамар завжди організовував недешевий бенкет для корпоративної зустрічі Нового року. Річний прибуток фірми був солідний, тож дозволяв викласти на новорічне свято не одну тисячу гривень. Однак тепер пан Сергій категорично відмовляється проводити будь-які святкування. "Ми підрахували, у скільки нам обі­йдеться такий корпоратив, і вирішили нічого не планувати. Ці гроші краще вкласти у щось інше на користь фірми, - розповів "Пошті" Сергій Крамар. - Думаю, кожен розумний керівник усві­домлює, що наступний рік буде нелегким, тому краще зараз потерпіти". Втім, не все так погано: керівництво фірми ви­рішило все-таки потішити працівників преміями.

Серед тих, хто змушений заощаджувати, є, зокрема, банкіри та будівельники. Нелегко зараз і деяким рекламним агенціям: за останні три місяці у них відчутно поменшало клієнтів. За словами Марії Дечук, менеджера рекламного агентства, керівництво фірми від святкового бенкету вирішило відмовитися ще у жовтні. "Колектив цілком розуміє і підтримує таке рішення. Звичайно, свята хочеться завжди, але цієї осені ми були змушені звільнити кількох працівників, і тепер проводити дорогі бенкети, на мою думку, не зовсім доречно", - каже пані Марія.

Схожі ситуації нині виникли на багатьох підприємствах та фірмах міста. Але  подекуди працівники вирішили все ж таки святкувати, щоправда, за свій рахунок. Коштує таке задоволення - від 80 до 130 гривень з людини. А святкування відбудуться просто у стінах рідних офісів.

Проте від свят відмовляються далеко не усі. Тетяна Маник, директор з персоналу однієї з відомих страхових компаній, розповіла "Пошті", що зустрічати Новий рік працівники їхньої фірми будуть, як і в попередні роки, - у ресторані.

- Справді, ми певною мірою відчули фінансові труднощі , але поки що у змозі принаймні один раз на рік віддячити працівникам за їхню роботу. Це не тільки зміцнює колектив: люди повинні відчувати, що компанія, в якій вони працюють, дивиться в майбутнє з перспективою, - каже пані Тетяна. Вона переконана: якщо постійно говорити про кризу, то люди просто втратять мотивацію працювати.

Замість зірок - караоке

Цікаво, що у Львові івент-організації (фірми, які організовують корпоративи) на відсутність клієнтів не скаржаться. Назар Вокуш, керівник такого агентства, запевнив "Пошту", що його фірма замовлення на бенкети припинила приймати ще наприкінці листопада. "Великі гулянки традиційно замовляють фірми, які працюють не один рік і зуміли непогано закріпитися на ринку. Вони завжди легше переживають фінансові труднощі. Але ви ж розумієте, що є люди, які будуть святкувати завжди і будь-де, скільки це б не коштувало", - переконаний пан Назар.  Попри те, за його словами, керівники деяких фірм все ж висловили побажання зменшити ціни, принаймні на деякі послуги.

Загалом на новорічний бенкет потрібно витратити за найскромнішими підрахунками,  5 тисяч гривень. Мінімальна розважальна програма передбачає привітання від Діда Мороза, кілька конкурсів та караоке. Найдорожчим є виконання наживо. Стосовно зірок естради, то пліткують, що через фінансову кризу багато виконавців цього року навіть знизили розцінки на свої виступи, зокрема, Валерія, Наталія Могилевська, Ірина Білик та інші.

"Знаєте, у Львові зірок високого рів­ня  керівники фірм замовляють рідше, бо коштують вони недешево. Набагато частіше їх воліють бачити місцеві олігархи на весіллях рідних чи приватних днях народження, - розповідає організатор свят Ірина Хома. - На корпоративи частіше замовляють дешевших місцевих виконавців".

Водночас в івент-агентствах зовсім відмовлятися від спільних зустрічей Нового року не радять. Мовляв, навіть в офісі і за власний рахунок можна зробити скромний бенкет і мінімальну розважальну програму. Головне - бажання і фантазія,.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4642 / 1.58MB / SQL:{query_count}