Аналізуючи стан справ в Україні, європейці констатують, що наша держава найбільше потерпіла від світової фінансової кризи.
Аналізуючи стан справ в Україні, європейці констатують, що наша держава найбільше потерпіла від світової фінансової кризи.
Авторитетна німецька газета "Die Welt" пише, що саморуйнування колишніх українських революціонерів - Віктора Ющенка і Юлії Тимошенко - набирає обертів. Через чотири роки після Помаранчевої революції ситуація в Україні здається вельми тривожною, йдеться в аналітичній статті цього видання.
Зупиняються сталеливарні комбінати, закриваються газети, почалися масові звільнення. Навряд чи якась європейська країна постраждала від кризи так, як Україна, зазначає німецька газета. Як довго триватиме "політичний параліч" і чи зможе консенсус щодо мирного розв'язання конфліктів устояти під тиском подальшого загострення ситуації, поки неясно, пише "Welt".
У матеріалі, присвяченому аналізу відносин Москви з сусідами у світлі нового газового конфлікту Росії з Україною, "Welt" також зазначає, що на початку 90-х років Росія була джерелом багатьох важливих демократичних імпульсів - у ті часи так звані "запізнілі країни", Україна і Білорусь, перебували, як пише видання, у "летаргійному сні".
"Але стан справ стрімко змінився, наче картинка в калейдоскопі. Як не парадоксально, сьогодні скромну надію на демократизацію подає Білорусь. Авторитарний правитель Лукашенка проводить, нехай і обмежену, лібералізацію згори", - йдеться у статті.
Нагадаємо, нещодавно інше німецьке видання, "Frankfurter Allgemeine", писало, що у випадку України до змін фінансового ринку слід додати особливо високу інфляцію і зростання цін на газ, який Україна імпортує з Росії, при одночасному падінні цін на основні предмети українського експорту - залізо і сталь. На майбутній рік всі експерти передбачають в Україні рецесію і зростання безробіття. Можлива і спіраль: зростання безробіття, зниження попиту і новий виток зростання безробіття.