Залізничники підготували черговий сюрприз -
вартість пасажирських перевезень у міжнародних поїздах зросла на 15%
Тарифи на проїзд у поїздах, які прямують у країни далекого зарубіжжя, прив'яжуть до євро, а в держави СНД і Балтії - до швейцарського франка. Таке подорожчання передбачено наказом Міністерства транспорту і зв'язку України "Про затвердження Тарифів на перевезення пасажирів і багажу залізничним транспортом в міжнародному сполученні Схід-Захід".
На практиці, щоб визначити ціну квитка, для розрахунків застосовуватимуть курс євро до гривні, оголошений Національним банком України на передостанній день кожного місяця. Застосовуватиметься цей курс з 1 числа щомісяця. У разі значного підвищення чи зниження курс може враховуватися частіше, але не більше чотирьох разів на місяць. Значним коливанням курсу вважається відхилення на 2 - 2,5% від оголошеного минулого разу.
Тарифи, встановлені для міжнародного сполучення Схід - Захід, будуть граничними і застосовуватимуться при обчисленні вартості квитка за проїзд пасажирів територією України, перевезення багажу і вартості плацкарти в спальних вагонах України. Ціни на перевезення пасажирів будуть диференціювати у залежності від відстані поїздки, категорії потяга та вагона. А от вартість квитка для дітей віком від чотирьох до дванадцяти років становить 50% вартості квитка дорослого пасажира, а вартість плацкарти дорівнює вартості плацкарти дорослого пасажира.
І це не єдині зміни на залізниці. В уряді планують з наступного року щокварталу підвищувати на 5% вартість проїзду в поїздах внутрішнього і дальнього сполучення. "Щодо міжміських, дальніх поїздів, то сьогодні там ситуація також збиткова (як і в приміському сполученні), і позиція наша буде такою ж, якою була цього року: 5% квартальне зростання ми пропонуємо", - заявив раніше міністр Йосип Вінський. Підвищення тарифів заплановане щодо всіх видів вагонів, окрім загальних. За розрахунками урядовців, збитки залізниці у внутрішньому і дальньому сполученні у 2009 р. становитимуть приблизно 2,5 млрд грн.
Нагадаємо, цього року українська залізниця вже підвищувала тарифи на внутрішні залізничні пасажирські перевезення на 8,7% з 1 січня і на 5% з 1 червня, з 2 серпня і 1 жовтня. Однак якість послуг від цього аж ніяк не змінилася.