Нацкомісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) відклала розгляд питання про підвищення тарифів на газ для населення попри те, що Кабінет Міністрів рекомендував приступити до поетапного збільшення цін з початку травня.
Причиною відтермінування стали переговори з профспілковими організаціями, які повинні схвалити зміну тарифів. Така необхідність передбачена Генеральною угодою між профспілками і урядом. Профспілкові організації наразі не дали згоди на подорожчання. Вони зажадали обгрунтувати собівартість газу, що видобувають на території України. Саме це блакитне паливо, згідно з розпорядженням Кабміну, йде на потреби населення.
«Коли складова зарплати у газовидобувних компаніях значно менша, ніж так звані «інші витрати», отже, щось не так, - певен заступник голови Федерації профспілок Сергій Українець. - Ми попросили показати ці витрати».
Як каже керівник НКРЕ Валерій Кальченко, також розпочато перевірку газопостачальних підприємств. «Досліджуємо, як вони використовують складові тарифу на газ для населення - за призначенням чи ні», - додав він. За його словами, перевірки повинні завершити до кінця травня. Паралельно вестимуть переговори з профспілковими організаціями. Після їх завершення НКРЕ ухвалить рішення щодо доцільності підвищення цін.
Безпосередньо Сергій Українець припускає, що подорожчання газу таки вдасться уникнути. "Може бути і таке, що доведеться утриматися від підвищення тарифів цього року, - говорить він. - Тому що перші кроки показують: резерви у газовій галузі є і дуже серйозні".
Нагадаємо, що уряд порекомендував Національній комісії регуляції електроенергетики щомісячно підвищувати вартість палива на 3-5 %, що доведе ціну газу для населення до кінця року до 38-42 копійок за кубометр. За підсумками року, ціна на газ для населення може зрости на 21-35 % - до 38-42,5 коп за кубометр.