Велика фінансова поміч

Євросоюз, США та МВФ готові надати фінансову допомогу Україні й сплатити наші борги за газ

Україна, яка останні роки шукала фінансової підтримки, тепер її знайшла. Але варто зазначити, що ці гроші для стабілізації економіки виборов і вистояв український народ, а не політики...
Відтак Європейський Союз пообіцяв надати Україні істотну фінансову допомогу. США та МВФ також пропонують Києву фінансову підтримку для реалізації інституційних та економічних реформ. Як наслідок – наша держава отримала реальний шанс розпочати реформи, стабілізувати економіку і розвиватись у європейському напрямкові. 

ЄС виплатить наші борги за російський газ

Про це заявив член Єврокомісії з питань енергетики Ґюнтер Еттінґер, інформує “Економічна правда”. “Європейський союз готовий надати Україні допомогу у виплаті боргів за поставки російського газу. Питання про виплату колосального українського боргу включене до пакету допомоги від Єврокомісії”, – цитують Ґюнтера Еттінґера західні ЗМІ.
Пакет допомоги, на який ми очікуємо, затвердили учора, 5 березня, а сьогодні його розглянуть на саміті Євросоюзу. Єврокомісар також припустив, що ЄС може допомогти Україні із постачанням газу. За його словами, Словаччина може влаштувати реверс газового потоку, щоб пустити його до України. До слова, “Нафтогаз України” заборгував російському “Газпрому” близько двох мільярдів доларів.
Тож Євросоюз готовий виділити Україні 11 мільярдів євро фінансової допомоги протягом найближчих двох років. Про це заявив голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, передає Reuters. Про умови надання підтримки поки не повідомляють.

Америка також дає гроші

Через проблеми в Україні США теж готові фінансово підтримати нас. Державний секретар США Джон Керрі заявив, що Сполучені Штати Америки співпрацюють із тимчасовим урядом України, щоб допомогти йому знайти й повернути викрадені з України кошти. Також США допоможуть Україні “впоратися з політично мотивованими торговельними практиками Росії – чи йдеться про маніпуляції з постачанням енергоносіїв, чи про заборону найкращого шоколаду в Україні”,– сказав він. 
Крім того, держсекретар зазначив, що США працюватимуть із українським урядом задля подолання корупції. В Америці також працюють для розробки пакету допомоги з Міжнародним валютним фондом та міжнародними партнерами, – уточнив він.
За словами Джона Керрі, ця допомога має сприяти Україні у відновленні фінансової стабільності в короткостроковій перспективі і досягти зростання економіки в довгостроковій. Фінансовий пакет від Америки передбачає позикові гарантії для України на суму – один мільярд доларів. Тепер у Міністерстві фінансів США у співпраці з іншими партнерами готують ширший і глибший план допомоги, – додав Керрі.

Буде підписана Угода МВФ 

Питання надання фінансової підтримки Україні обговорили також міністри закордонних справ Великобританії Вільям Хейг та Польщі Радослав Сікорський. “Згоден, що міжнародне товариство має допомогти Україні отримати життєво необхідне фінансування для подальшої стабільності”, – написав Вільям Хейг на своїй сторінці у Twitter.
Угода з Міжнародним валютним фондом буде підписана і виконана. Про це повідомив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. ”Угода між Україною і МВФ, необхідна для стабілізації економіки України та виконання фінансових зобов’язань уряду всередині країни і у відношенні із зовнішніми кредиторами, буде підписана і виконана”, – сказав глава українського уряду, інформує УНІАН. Він також нагадав, що ситуація в економіці вкрай складна. “Одне з ключових завдань уряду – стабілізація економічної ситуації. Як я вже не раз говорив, державна скарбниця порожня. Виконання плану Державною митною службою становить 50%, а надходження від податкової – не більше 65%”, – підкреслив Арсеній Яценюк.

Путін “заморозив” обіцяне

Тим часом, Росія призупинила надання кредиту Україні, так як країни Заходу попросили допомагати Києву в рамках загальної програми по лінії Міжнародного валютного фонду. Про це заявив президент Росії Володимир Путін. 
Він зазначив, що Росія була готова розглянути можливість надання Києву подальших траншів фінансової підтримки. Загальний розмір антикризової допомоги, яку Москва наприкінці минулого року погодилася виділити українській стороні, становить 15 мільярдів доларів. Ці кошти Київ мав отримати після того, як Росія поетапно викупить українські держоблігації, що розміщуються на Ірландській біржі. Перший транш на три мільярди доларів був перерахований Україні в грудні.
Наприкінці лютого в російському Мінфіні заявили, що виділення другого траншу в розмірі двох мільярдів доларів вирішено відкласти до стабілізації політичної обстановки на Україні. При цьому конкретні терміни відновлення кредитування так і не озвучили.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2372 / 1.57MB / SQL:{query_count}