Бюджет проїдання

Депутати міськради затвердили фінансовий кошторис на 2014 рік: 75% бюджету Львова піде на утримання освіти і медицини та лише 25% на розвиток міста. Чиновникам ж урізали премії

Львів має бюджет на 2014-ий рік. Міський кошторис депутати прийняли під час засідання сесії у четвер, 6 лютого. За відповідне рішення поголосувало 66 міських депутатів. 
Хоча проект бюджету пройшов обговорення в депутатських комісіях, під час сесії на пропозицію бюджетної комісії до нього було внесено низку змін. Зокрема, депутати на 2,5 млн грн зменшили видатки на апарат управління та урізали премії міським чиновникам. Проте такі цифри ситуації не врятують. Депутати кажуть: усе залежить від центральної влади, яка використовує Держказначейство і гроші міських громад на власний розсуд.

Посадовцям урізали премії

Прийнятий міський бюджет на 2014-ий передбачає, що загальний обсяг доходів бюджету становитиме 2,9 млрд грн, видатків – 3,05 млрд грн. Найбільш дискусійним питанням у сесійній залі було урізання премії чиновникам міськради.
Так, Яромир Самагальський, голова постійної депутатської комісії фінансів і планування бюджету Львівської міськради, розповів “Пошті”, що премії урізали окремим працівникам. “Зокрема заступникам міського голови та департаменту міського голови. Ухвала щодо обмеження премії цим працівникам діє з 2010-ого року”, – пояснює депутат. Проте у мерії таким скороченням зарплати не надто задоволені, мовляв, ставки малі. 
Загальний обсяг доходів бюджету становитиме 2,9 млрд грн, видатків – 3,05 млрд грн
“Ми перекинули 2,8 мі­льйона гривень із благоустрою на прибирання, косіння трави, 1 мільйон 800 тисяч гривень – на ремонт дахів, каналізацій, сходових майданчиків, тобто на обслуговування житлово-комунального господарства, 300 тисяч гривень – на ЛКП “Лев”, бо їм не вистачає на зарплату, і 700 тисяч гривень – на благоустрій парків і скверів”, – розповів “Пошті” голова бюджетної комісії міськради. 
Наразі депутати не готові сказати, які дороги ремонтуватимуть у Львові цього року, адже немає ще бюджету розвитку. “Ми ще не приймали бюджету розвитку, а реконструкції, капіталовкладення та інше фінансуються саме з нього, – сказав Яромир Самагальський. – По захищених статтях (медицина, освіта, охорона здоров’я, соціальний захист) усе на цифрах виглядає нормально”. 

Назвати бюджетом це важко

Натомість Юрій Кужелюк, член комісії з питань інженерного господарства, транспорту і зв’язку Львівської міськради, не вважає прийнятий документ нормальним бюджетом.
“Назвати бюджетом це дуже важко. Що тут говорити, коли для того, щоб оплатити освіту і медицину, ми повинні витратити 75% усього бюджету! Це по мінімальних потребах. Решта (25%) лишається на місто. Це я кажу щодо загальної частини, – розповів “Пошті” Юрій Кужелюк. – Адже вчити дітей треба. Та й лікувати потрібно (хоч якось, по мінімуму). Це навіть не бюджет! Не знаю, як це можна назвати. Так, ми називаємо прийнятий документ бюджетом, але говорити про розвиток тут не можна”.
Крім того, не варто забувати, що Львів має цього року розрахуватися за борги. “111 мільйонів гривень боргів у нас оплачено Держказначейством за минулий рік. Тобто гроші ніби є, але держава їх вкрала і не заплатила всім підрядникам. Тепер вони судяться. Більше тут немає про що говорити”, – бідкається депутат.

Багато залежить від Києва

Юрій Кужелюк певен, що дебати на тему: “Десять тисяч гривень туди чи сюди” загальної ситуації не вирішать. “Доки буде єдиний казначейський рахунок (висловлюючись по-сучасному, “общак”, куди зливаються всі гроші), який дядя в Києві (по-сучасному “пахан”) ділитиме як захоче, – добра не буде! У Державному бюджеті є дірки, і вони забирають гроші з місцевих бюджетів, щоби заткнути свої борги. Розподіляють гроші людей на свій розсуд. Але бюджет треба було прийняти, аби ми мали можливість хоч технічно фінансувати галузі”. 
Яромир Самагальський своєю чергою певен: Державний бюджет виконано не буде, бо там закладено нереальні макроекономічні показники. “Через це постраждає і Львів. Тобто це означає, що будуть проблеми з фінансуванням державних програм та інших речей на місцях. Ймовірно, держава знову нас змушуватиме давати гроші з інфраструктури, дахів тощо, щоб закривати діри в Державному бюджеті через казначейство”.
 До теми                                
Загальний обсяг доходів міського бюджету Львова на 2014 рік становить 2 911 894,7 тис. грн, видатки бюджету – 3 055 340,5 тис. грн, обсяг доходів загального фонду міського бюджету – 2 млрд 528 млн 909 тис. грн, спеціального фонду міського бюджету– 382 млн 984,8 тис. грн, у тому числі бюджету розвитку – 275 млн 245 тис. грн.
Особливості цьогорічного бюджету – збільшення заробітної плати працівникам першого тарифного розряду на 5,9% і підвищення мінімальної заробітної плати на 8,1%. Другий параметр – зниження цін на тепло для бюджетних установ. 
Андрій Садовий, міський голова Львова
Заступники міського голови мають премію 10%. Таку ж мають усі працівники департаменту адміністрації міського голови. Тобто цих хлопців, проти яких порушують кримінальні справи, викликають на допити, вони дають свідчення, працюють за 1300 грн.

На засіданні сесії мали можливість дати їм більшу платню, але депутати цього не зробили, і 2,5 мільйона гривень було вилучено з коштів, які йшли на апарат управління. Рівень зарплати надзвичайно критично низький.

Ті великі гасла, які озвучують на Майдані, чомусь забувають, коли депутати повертаються до Львова. Це сумно і боляче, але це реалії нашого життя.
Олег Іщук, директор департаменту фінансової політики Львівської міськради
Уперше бюджет Львова сягнув 3 мільярдів гривень за видатками. Він збалансований по всіх галузях.

Виконавчий комітет розглядав його двічі, він опрацьований усіма відділами й управліннями, з ним ознайомлювались на слуханнях бюджетної комісії.

За пропозицією голови бюджетної комісії було перерозподілено частину видатків – забрано з благоустрою і скеровано на ремонт дахів і тротуарів. Друге зауваження – зняття з апарату управління 2,5 мільйона гривень і скерування їх у резервний фонд. Це при тому, коли оклади працівників міської ради сьогодні – на рівні мінімальної зарплати, і її підвищення на цей рік держава визначила приблизно на 8,1%. Відповідно, на стільки ж збільшаться видатки на органи управління.
Андріян Гутник, голова комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Львівської міськради
Цей рік буде складним для нашого міста, бо такої складної економічної і політичної ситуації в Україні ще не було за роки незалежності. Скарбниця держави на грані банкрутства. Керівництво її довело, як кажуть в народі, “до ручки”.

Добре, що ми прийняли такий великий бюджет, але в нас є великі недовиконання ще з минулого року. З однієї сторони, це просто фікція... Можливо, депутатам не треба було повертатися з Києва на сесію, але водночас ми розуміємо, що від прийнятого бюджету залежать люди, які працюють у бюджетній сфері.

Тепер важливо, щоб казначейство не затримувало коштів. Було багато правок і пропозицій, але господарські питання ми вирішили обговорити пізніше (через політичну ситуацію в Україні). Представникам влади не треба красти з того бюджету, аби люди, які реально заробляють на державну скарбницю, могли отримувати кошти на задоволення своїх соціальних потреб.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4195 / 1.62MB / SQL:{query_count}