Банки України віднесли до групи найслабкіших за рівнем ризиків

Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor’s оцінює частку проблемних кредитів у банківському секторі в 40%

Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor’s відносить банківський сектор України до групи 10 (найслабкішої групи) за рівнем галузевих і країнових ризиків (Banking Industry Country Risk Assessment — BICRA) й оцінює частку проблемних кредитів у банківському секторі в 40% сукупного обсягу кредитів, йдеться в звіті агентства, інформує УНІАН.
“Частка проблемних кредитів у банківському секторі, включаючи непрацюючі й реструктуризовані кредити, оцінюється нами як дуже висока (майже 40% сукупного обсягу кредитів) і може збільшитися в разі різкої девальвації гривні, оскільки, за даними листопада 2013 року (останні доступні дані), 34% банківських кредитів було номіновано в іноземній валюті”, – йдеться в звіті. На думку аналітиків рейтингового агентства, слабкість банківської системи України негативно впливає на гнучкість грошово-кредитної політики та функціонування механізмів грошово-кредитної трансмісії.
За інформацією Національного банку, частка простроченої заборгованості в загальному обсязі наданих банками кредитів, за підсумками листопада 2013 року, становила 8,33%, що на 0,51 п.п. менше, ніж за підсумками попереднього місяця. У листопаді банки збільшили обсяг наданих кредитів на 2,47%, або 21,431 млрд грн, – до 889,938 млрд грн. Обсяг простроченої заборгованості за кредитами українських банків у листопаді 2013 року порівняно з жовтнем знизився на 3,46%, або на 2,660 млрд грн, – до 74,155 млрд грн.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5308 / 1.53MB / SQL:{query_count}