Вже 44-й раз бізнесмени і впливові політики світу з’їжджаються до Давосу, аби обговорити економічні проблеми і розвиток країн світу. Проте цього року увага була найбільше прикута до України. Керівники європейських держав були шоковані подіями в Києві, вбивствами п’ятьох мітингувальників і позицією української влади.
Оскільки президент України на форум на приїхав, то світова спільнота зустріла хвилиною мовчання прем’єра Миколу Азарова. Найбільше про ситуацію в Україні розповідав народний депутат Петро Порошенко. Він і закликав США та ЄС вводити санкції до представників українського уряду.
Порошенко попросив увести санкції
У Давосі сьогодні останній день Всесвітнього економічного форуму. Від української опозиції на ньому є лише парламентар Петро Порошенко. Під час свого виступу він закликав Захід заморозити активи української влади і наголосив, що не протестувальники спровокували насильство.
Він сказав, що США мають піти далі у впровадженні санкцій проти представників української влади. Він закликав США заморозити активи членів українського уряду і розпочати розслідування фактів відмивання грошей чиновниками. Також він спонукав США і ЄС скоординувати санкції проти українського уряду і наголосив, що з листопада минулого року протести зберігали мирний характер, і це доводить, що не вони спровокували сутички у Києві.
“Два дні форуму в Давосі було присвячено обговоренню та узгодженню плану дій по виходу з політичної кризи в Україні. Обурення та засудження викликало у всіх учасників Форуму відео зі знущаннями “Беркуту” над громадянином України, – зазначив на своїй сторінці у Facebook Петро Порошенко. – Понад 70 держав висловили солідарність з українським народом, який бореться за демократію.
Учасники Всесвітнього економічного форуму в Давосі бойкотували українського прем’єра Миколу Азарова
Разом з цим, окремим представникам уряду України, які повністю несуть та поділяють відповідальність за пролиття крові та загибель українців у Києві, було скасовано усі попередні зустрічі. Фактично, представникам влади вже поставлено тавро персон нон ґрата на найвищому рівні. Відтепер кожен банківський перерахунок, який може бути пов’язаний із політичними особами діючої влади України, буде ретельно перевірятись та знаходитись під подвійним контролем в Європі та США”.
Так, вчора, 24 січня в інтернеті з’явилась інформація, що нардепам-регіоналам Володимиру Олійнику та Олені Бондаренко заборонено в’їзд у США. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила Мирослава Ґонґадзе. “Так шановні, тепер це вже офіційно – Олійник і Бондаренко заборонено в’’зд у США”, – зазначила вона.
БОЙКОТ Азарову
Сесія, на якій планувалось обговорення економічного майбутнього України, перетворилася на емоційний аналіз політичної кризи в Україні, який почався з хвилини мовчання за убитими демонстрантами. Світова спільнота засуджує вбивство мирних мітингувальників у Києві. Учасники Всесвітнього економічного форуму в Давосі бойкотували українського прем’єра Миколу Азарова, інформує “Економічна правда” з посиланням на BuzzFeed.
За інформацією джерел видання, форум відкликав запрошення прем’єр-міністра України, який мав виступити за засіданні в п’ятницю, на фоні ескалації насилля в Києві. Прес-секретар форуму в Давосі відмовився від коментарів. Інший представник уряду Януковича, віце-прем’єр Юрій Бoйко, потрапив в облогу з боку занепокоєних західних чиновників. Засідання “без запису”, під час якого мало обговорюватися економічне майбутнє України, перетворилося на емоційне препарування політичної кризи в країні.
До слова, президент України цього року відмовився брати участь у форумі. Не приїхав до Давосу нещодавно звільнений з ув’язенння колишній голова ЮКОСу Михайло Ходорковський. Хоча його участь у заході була анонсована.
Хвилина мовчання за вбитими активістами
“Хвилина мовчання в пам’ять про загиблих в Україні під час робочої сесії Давосу-2014. Будь-який економічний розвиток вимагає миру в країні передусім”, – написав на своїй сторінці в Twitter голова Європейського парламенту Мартін Шульц.
Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу шокований смертями в Києві і закликає зняти напругу. Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен висловив занепокоєння подіями в Україні і закликав протиборчі сторони проявити стриманість.
Європа лише розвивається

|
фото: metronews.ru |
Стан європейської економіки зараз такий, що її потрібно включити до числа країн, що розвиваються. Про це заявив генеральний директор французької нафтогазової компанії Total Крістоф де Маржері, виступаючи на Всесвітньому економічному форумі у Давосі, інформує “Німецька хвиля”.
На думку де Маржері, Європі потрібно сконцентруватися на подоланні високого безробіття і стагнації в економіці. Крім того, він зазначив, що європейські товари поки що недостатньо конкурентоспроможні. За останні п’ять років економіка єврозони двічі переживала рецесію; з другої вона вийшла лише у серпні минулого року. За два місяці до цього президент Франції Франсуа Олланд говорив, що економічна криза в зоні євро завершилася.
Пізніше канцлер ФРН Ангела Меркель сказала, що хоча європейські держави поступово долають негативні явища в економіці, але боргова криза регіону все ще не закінчена. Світова економічна криза 2008-2009 років значно сильніше торкнулася розвинених держав, ніж тих, що розвиваються. Якщо в Європі і США були зафіксовані найтриваліші за кілька десятиліть рецесії, то, наприклад, Китай та Індія змогли здолати кризу без різкого економічного спаду.
Бізнес не має бути заради бізнесу
Акціонери великих міжнародних компаній розраховують лише на отримання швидкого прибутку, заявила на форумі у Давосі голова американської харчової компанії PepsiCo Індра Нуйі, інформує “Економічна правда”. За її словами, великі компанії перебувають під тиском цих акціонерів-активістів, які наполягають на отриманні швидких доходів.
“Практика показує, що часто активні міноритарні акціонери не зацікавлені у довгостроковій стабільності бізнесу і реалізації корпоративних програм соціальної відповідальності”, – сказала Нуйі. Голова PepsiCo у своєму виступі закликала акціонерів думати не лише про гроші, але й враховувати способи заробітку. Нуйі також запропонувала змінити програми курсів з бізнес-освіти (MBA) через те, що вони вчать людей заробляти гроші будь-якими способами, і більше уваги приділяти етичній складовій бізнесу.
Порошенко закликав Захід заморозити активи української влади і наголосив, що не протестувальники спровокували насильство
Водночас вона не погодилася з критикою великих корпорацій, які, на думку одного з гостей форуму, чинять надто великий вплив на політику. “Не варто демонізувати бізнес. У всіх, хто займається бізнесом, також є мами, тати, дядьки і тітки. Ми такі ж члени суспільства і не переслідуємо ціль стати монстрами”, – сказала Нуйі. До слова, Нуйі очолює PepsiCo з 2006 року. За даними Bloomberg, з 2000 по 2006 роки, коли вона очолила фінансовий департамент компанії, виторг компанії збільшився на 72%, а показники чистого прибутку виросли більш ніж удвічі.
Журналісти влаштували Пінчуку акцію протесту
Четверо українців влаштували акцію протесту на благодійному заході, влаштованому Віктором Пінчуком під час Економічного форуму в Давосі, інформує “Українська правда” з посиланням на журналіста Османа Пашаєва. За його словами, під час заходу він із трьома друзями розгорнули плакати з фотографіями жертв свавілля силовиків у Києві з текстом: “Ви хочете поговорити з Пінчуком про філантропію? Він нічого не зробив, аби захистити цих людей”.
“Акція протривала близько хвилини. Після цього нас затримала поліція. У ситуацію намагався втрутитися Петро Порошенко”, – сказав Пашаєв. “Всіх затримали й у наручниках доставили в поліцію. Але про філантропа Пінчука устигли розповісти гостям форуму”, – написав він у Facebook. Пашаєв повідомив, що учасники акції надали місцевій поліції пояснення щодо причин приїзду, в результаті їм заборонили в’їзд до Давосу терміном на 3 дні, до завершення форуму.
“По нирках не отримали, штраф не сплатили, ну добре, заборонили турбувати форум до 26 січня. І після цього нам Азаров буде розповідати, що у Європі з порушниками роблять те саме, що і тут?”, – написав журналіст.