На підприємствах Львівщини провели моніторинг дотримання екологічних вимог
Державне управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області та ГО "Ресурсно-аналітичний центр "Суспільство і довкілля" провели моніторинг за 2007 рік та оприлюднили рейтинг підприємств Львівщини, які найбільше забруднюють довкілля.
45 підприємств-забруднювачів поділили на п'ять категорій, кожну з яких позначили відповідним кольором (від найкращого дотримання підприємствами екологічних вимог до найгіршого) - зеленим, синім, жовтим, червоним і чорним. Тоді як зелена позначка означає дотримання всіх сучасних екологічних вимог, то підприємства, які отримали "чорну мітку", переважно не мають всіх необхідних дозволів, очисного обладнання, на них відбулося за рік дві і більше аварії тощо (докладніше див. таблицю).
"Ми не могли промоніторити всі підприємства області. Тому зробили своєрідну вибірку за сферою діяльності, формою власності тощо. На диво, підприємства охоче йшли на співпрацю і надавали інформацію, яка нам була потрібна. Можливо, додатковим чинником було те, що до них зверталася державна структура. Окрім цього, низка підприємств, які дотримуються екологічних вимог, таким чином покращують своє реноме у суспільстві. Всі підприємства знають реально свою ситуацію, тому претензій до нас не було", - розповіла "Пошті" Зоряна Козак, член правління ГО "Ресурсно-аналітичний центр "Суспільство і довкілля".
Екологи відзначають поліпшення загальної ситуації в області, оскільки, за даними моніторингу, у 2006 році 22 підприємства потрапили до "чорної" категорії, 7 - до "червоної", 8 - до "жовтої", 8 - до "синьої", до "зеленої" ж не потрапило жодне підприємство. За словами фахівців, забруднювачі підвищили рівень дотримання екологічних норм, вимог і стандартів. Однак мінімальні зміни не надто впливають на загальну ситуацію. За результатами міжнародних досліджень, 2006 року Україна посіла десяте місце у списку країн Кіотського протоколу, що спричинили найбільший викид в атмосферу парникових газів.
Таким чином Україна фактично наздоганяє провідні індустріальні країни: США, Росію, Японію, Німеччину, Канаду, Великобританію, Італію, Францію та Австралію. Загалом обсяги викидів парникових газів у світі, які пришвидшують кліматичні зміни на планеті, попри підписання Кіотського протоколу, далі зростають.