У Європі ми вже треті

За рейтингом німецької газети "Deutsche Welle", Україна опинилася на третьому місці серед найбідніших країн континенту

За рейтингом німецької газети "Deutsche Welle", Україна опинилася на третьому місці серед найбідніших країн континенту

Впливове німецьке видання укладає такі рейтинги доволі довго. Єдина нинішня відмінність ситуації - цього разу до переліку найбагатших - найзлиденніших країн потрапила Україна, яка не є членом Євроспільноти. Зрештою, як і Молдова, яку за рейтингом ми все ж випередили.

Під час укладання згаданого рейтингу враховують основний чинник - показник внутрішнього валового продукту (ВВП), що виробляється в країні з розрахунку на душу населення. При цьому беруть до уваги так званий паритет купівельної спроможності - різницю ціни на окремі товари та послуги в різних країнах.

За цим показником найбагатшою країною Європи визначено Люксембург. Частка ВВП, що припадає на одну особу, в цій країні становить близько 80 тис. дол. Експерти вважають, що це пов'язано із наяв­ністю в країні чималої кількості іноземних робітників: на економіку Люксембурга вони працюють, але оскільки не є його громадянами, у визначенні показника ВВП їх не беруть до уваги.

На другому та третьому місцях - відповідно Норвегія та Ірландія. Зауважимо, що сама Німеччина у десятку найзаможніших країн Європи не потрапила.

А от найбіднішою країною визнали Молдову. Частка ВВП на душу населення тут становить лише 2,56 тис. дол. Як наголошують укладачі рейтингу, це "єдина країна у світі (!), в якій грошові перекази остарбайтерів становлять 35 відсотків усьо­го внутрішнього валового продукту - більше, ніж уся зарплата, яку виплачують в країні, весь держбюджет та експорт".

Загалом серед найзлиденніших - чи не всі Балканські країни: Македонія, Чорногорія, Сербія, Болгарія.

Щодо України, то вона у згадане оціночне дослідження не потрапила. Проте раніше Всесвітній банк повідомив, що у нас частка ВВП на душу населення становить 6,92 тис. дол. Отож, ми випередили Албанію та лідерку Молдову. Якщо ж врахувати  кількість українських остарбайтерів, яка, на жаль, не зменшується, то влада, вочевидь, орієнтується на "молдовський шлях".

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4669 / 1.54MB / SQL:{query_count}