“Згідно закону роботодавці і зараз повинні подавати всі вакансії в службу зайнятості. Але оскільки системи штрафів немає, фактично цей обов’язок не виконується”, – пояснив помічник міністра соцполітики Павло Кучер. За його словами, несумлінних роботодавців штрафуватимуть. Суми штрафів поки не визначені, ймовірно, вони будуть прив’язані до мінімальної зарплати.
“Можливо, сума штрафу буде неоднаковою для різних вакансій, а буде якась градація”, – зазначив Павло Кучер. Крім того, вже введені штрафи для рекрутингових агентств, які вимагають гроші з претендентів за пошук вакансій – 10 мінімальних заробітних плат і для кадрових агентств, які надають послуги з працевлаштування за кордоном без відповідної ліцензії – 23 тис. грн.
Однак кадровики та юристи не в захваті від уведення єдиного реєстру вакансій. “З одного боку, людині, яка шукає роботу, буде простіше зайти на один сайт і побачити всі вакансії. З іншого боку, їх і зараз ніхто не приховує. А роботодавцям, до яких служби зайнятості почнуть пачками посилати людей, що не відповідають опису вакансії, буде складно. Тому ці штрафи мені незрозумілі”, – розповіла експерт компанії HeadHunter Україна Анна Воєводіна. На думку юриста Василя Мірошниченка, ця норма буде працювати слабо.