До 25% сягне рівень інфляції в Україні за підсумками року.
До 25% сягне рівень інфляції в Україні за підсумками року.
Така оцінка міститься в аналітичному звіті щодо України, який підготувала авторитетна ізраїльська компанія IBI Investment House. Українська економіка постала перед максимальним ризиком дефолту, тому влада має невідкладно впроваджувати дієві антикризові заходи. В іншому разі, попереджають аналітики, вже незабаром Україні загрожує національне банкрутство, як це сталося в Ісландії. Подібне попередження фінансисти адресують і Угорщині. Як зазначив головний стратег IBI Investment House Еяль Кляйн, у критичній ситуації в Україні проглядається психологічний фактор і ознаки паніки. Простіше кажучи, банки не довіряють один одному, втрачаючи довіру суспільства, а індекси на біржі впали на 80%.
Однак найпесимістичніший прогноз стосується знецінення гривні. Згідно зі звітом, реальні показники річної інфляції сягнуть в Україні 25%. Це означає, що розрахунки українського уряду, котрий передбачав у державному бюджеті трохи менше 16% інфляції у 2008 році, вочевидь, не виправдаються.
В Україні з жовтня до вересня 2008 року зафіксована інфляція на рівні 1,7%, в жовтні цього року до жовтня 2007 року інфляція становила 23,2%.
З початку цього року (за січень - жовтень і до грудня 2007 року) зростання споживчих цін становило 18%. Індекс споживчих цін за січень - жовтень 2008 року, порівняно з відповідним періодом 2007 року, збільшився на 25,8%. У липні уряд погіршив прогноз зростання інфляції за підсумками 2008 року з 9,6% до 15,3%, індексу цін виробників промпродукції - з 19,2% до 24,6%.
Тим часом для порятунку від фінансової кризи в Україну приїхала американська група технічних експертів. Про це повідомив посол США в Україні Вільям Тейлор. "Міністр фінансів запитував, чи можемо ми надати допомогу групи технічних експертів з подолання фінансової кризи, і вони приїдуть в понеділок", - сказав Тейлор. На думку Тейлора, 16,4 млрд дол., які виділив Україні Міжнародний валютний фонд, лише посприяють зростанню довіри і упевненості в країні.
Натомість заступник голови Національного банку України Олександр Савченко прогнозує вихід з фінансової кризи літом наступного року, а вихід з економічної кризи аж 2010 року. Свій прогноз він пояснює тим, що у лютому 2009 року фінансову кризу подолають у США, а у квітні - травні у Європі. Разом з тим він прогнозує, що наступного літа буде пік нової кризи на товарному рівні. Це супроводжуватиметься скороченням виробництва і доходів населення, зросте рівень безробіття.