Відпустка або лікарняний у приватного підприємця – єдиний податок не сплачується

Відповідно до п.295.5 Податкового кодексу України право не сплачувати єдиний податок у період відпустки або тимчасової непрацездатності мають фізичні особи – підприємці першої і другої групи, які не використовують працю найманих осіб

Як інформує ДПІ у Залізничному районі Львова, щорічну відпустку платник єдиного податку може взяти лише раз на рік. При цьому вона надається тільки на календарний місяць, тобто з 1 по 31 число. Не можна піти у відпустку, наприклад, з 10 липня по 10 серпня.
Єдиний податок при тимчасовій непрацездатності не сплачується за умови, якщо хвороба буде тривати не менше 30 календарних днів та буде підтверджуватися листком непрацездатності, оформленим у встановленому законодавством порядку.
Платникам єдиного податку третьої групи таке звільнення не потрібно, оскільки вони вираховують податок до сплати від фактично отриманого доходу за звітний період. Якщо підприємець третьої групи знаходиться у відпустці або на лікарняному, він не отримує доходу та, відповідно, не сплачує єдиний податок.
Для того, щоб не сплачувати єдиний податок у період відпустки або тимчасової непрацездатності, треба подати до податкової служби заяву. Згідно пп.298.3.2 Податкового кодексу ця заява подається у довільній формі. Заяву на щорічну відпустку краще подати заздалегідь, а заяву на період тимчасової втрати працездатності – одразу після закінчення лікарняного із обов’язковим поданням копії листка непрацездатності. 
Єдиний податок, сплачений авансом, можна зарахувати у рахунок майбутніх платежів відповідно до п.295.6 Податкового кодексу. Про це треба вказати у заяві, яка подається до податкової служби.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4655 / 1.53MB / SQL:{query_count}