Українські зброярі потрапили у десятку

На 5,5 мільярда доларів озброєнь продала Україна за період з 2000-го до 2007 року. За цим показником вона потрапила у десятку найбільших експортерів світу

На 5,5 мільярда доларів озброєнь продала Україна за період з 2000-го до 2007 року. За цим показником вона потрапила у десятку найбільших експортерів світу

Нещодавно Конгрес Сполучених Штатів оприлюднив інформацію, яку ще з десяток років тому сміливо можна  було б віднести до категорії таємних - обсяги поставок зброї у світі. Маємо нагоду пишатися: на тлі постійно від'ємного зовніш­ньо­­економічного торгівельного сальдо, яке постійно зростає і лише цьогоріч вже перейшло 10-мільярдно-доларову позначку, - це чи не єдиний плюсовий показник, що зростає з року в рік. Саме завдяки йому Україна посіла 10 місце у списку провідних експортерів зброї світу.

Лідирують у ньому, безперечно, Сполучені Штати. З 2000-го до 2007 року поставки американської зброї іншим країнам становили 123 млрд дол. На другому місці - Росія, яка контролює 17,4% усього збройного ринку світу. Лише минулого року наш північний сусід продав озброєнь на 10,4 млрд дол. А за означений період - на 62,2 млрд.

Третьою у списку стала Франція - 29,2 млрд дол. Хоча минулоріч поставки озброєнь французького виробництва скоротилися. Контрактів укладено на 1,8 млрд.

Щодо України, то вона нині постачає зброю майже 30-ти країнам світу. Активність на світовому ринку дозволила нашій країні бути лідером серед експортерів зброї. Великобританія, Німеччина, Китай, Ізраїль, Італія та Іспанія, - зважаючи на наші "успіхи" в інших експортних галузях економіки, компанія для України справді непогана.

Як вважають експерти ринку зброї, щорічний експорт у 1,5 - 2 млрд дол. для України не межа. За умови, щоправда, якби наша країна щороку витрачала на внутрішнє переозброєння своїх ЗС 700 - 800 млн дол., а не 100 - 150 млн, як нині. У іншому випадку, якщо тепе­рішній підхід до переозброєння власної армії, а відтак і розвитку усього війсьво-промислового комплексу країни, не зміниться, уже через кілька років Україна втратить нинішні позиції на зовнішньому ринку зброї.

У доповіді Конгресу міс­титься також перелік найбільших покупців зброї. На першому місці в ньому - Індія. За згаданий 7-річний період вона придбала зброї на 31,9 млрд дол. Далі йдуть Саудівська Аравія - 26,4 млрд дол., Китай - 16 млрд.

Щодо поставок зброї у Грузію, то у доповіді американських конгресменів про неї не згадують. Утім, ще раніше ООН оприлюднила доповідь, згідно з якою основним постачальником озброєнь у цю кавказьку країну є власне Україна. Відтак українські поставки сягнули майже 100 млн дол. Хоча, окрім нас, Тбілісі купував зброю також в Ізраїлі, Болгарії, США, Чехії та Польщі.

Що справді цікаво: попри не зовсім приємні взаємостосунки у зовнішньо-політичній сфері, 20 % озброєнь українського виробництва постачають у Росію.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4576 / 1.55MB / SQL:{query_count}