Після запровадження спецмита на імпортні автомобілі авторинок лихоманило два місяці, після чого продажі знизились, а багато компаній припинили постачання. Колапс на авторинку, який передрікали продавці машин після набрання чинності мита на легкові авто, став реальністю.
Нагадаємо, незважаючи на рекордні продажі автомобілів у березні-квітні (збільшилися на 30-40%), за результатами п’яти місяців цього року ринок пішов у мінус на 1,6%. Бурхливий наплив покупців сплутав продавцям усі карти. Хоча імпортери і намагалися завезти максимальну кількість автомобілів за старими цінами, запаси, на яких компанії розраховували протриматися щонайменше 3-4 місяці, у багатьох закінчилися вже на початку травня.
Показово, що знизилися продажі і у вітчизняних складальників, які лобіювали запровадження спецмита. А оскільки найближчим часом поліпшень не передбачається, багато компаній вважають за краще взагалі припинити постачання, розраховуючи таким чином дотиснути чиновників і змусити їх скасувати невигідні дилерам обмеження. Так, якщо у травні покупці ганялися за дешевими авто, то у червні стали записуватися в черги за моделями, які подорожчали, адже багато з них у салонах неможливо купити ні за які гроші.
За словами голови Всеукраїнської асоціації імпортерів і дилерів (ВААІД) Олега Назаренка, більшість компаній прийняла рішення не завозити машини за новим митом, інформує “Ділова столиця”. “У травні поставок моделей з об’ємом від 1 до 2,2 л практично не було”, – сказав він. Довозять хіба що окремі партії, які вже вийшли з підприємства-виробника, але не встигли потрапити в Україну до запровадження спецмита.
“Обмеження поставок уже незабаром позначиться на надходженнях до бюджету. Автоімпортери забезпечують надходження до скарбниці в середньому 750 млн грн щомісячно. Така “дірка” не залишиться непоміченою чиновниками. І вони, можливо, погодяться сісти за стіл переговорів і скасувати мито”, – сподівається Олег Назаренко. Як повідомлялося, Туреччина стала першою країною, котра відреагувала на запровадження спецмита на імпортні авто, які в країні оцінили в 6,1 млн доларів. Так, Туреччина вирішила підвищити мито на імпорт українських волоських горіхів. Також нагадаємо, Україна почала стягувати спецмито на імпортні автомобілі з 14 квітня цього року.