Мільйонерів на Львівщині щороку більшає

164 жителі області задекларували доходи на понад мільйон гривень

Цього року жителями Львівщини подано 29 130 декларацій про майновий стан та доходи. Про це “Пошті” повідомлила прес-служба Головного управління Міністерства доходів у Львівській області.
Сума задекларованих доходів склала 1,2 млрд грн. Сума податку на доходи фізичних осіб, яка має надійти до місцевих бюджетів регіону, становить 33,4 млн грн, що на 8,6 млн грн більше, ніж торік. Незважаючи на нелегку економічну ситуацію в країні і світі, кількість мільйонерів щороку зростає. Так, у 2013-му понад мільйон гривень задекларували 164 громадяни (торік – 127). Сума їх доходів становила 463,9 млн грн. Як і минулого року, найбільшу кількість декларацій подали львів’яни. Зокрема, доходи більше мільйона гривень задекларували 110 жителів міста Лева (торік – 84). Так, 24 декларації  подали мільйонери, які задекларували дохід у вигляді зарплати, 14 –  від продажу майна, 7 –  інвестиційні доходи, 11 – іноземні доходи, 19 – доходи, одержані як спадщина, 5 – від здачі майна в оренду, 2 – отримані дивіденди, 1 – роялті.
У Пустомитівському районі доходи більше мільйона гривень задекларували 12 гро­мадян. Збільшилась кількість громадян-мільйонерів у Червонограді. Минулоріч їх стало – 11, а у 2012-му був лише 1.
Найбільша частка задек­ларованих в області доходів громадянами-мільйо­нерами припадає на доходи, одержані у вигляді зарплати – 45 декларацій (у 2012-му – 38); 23 – доходи від продажу майна (у 2012-му – 30 декларації); 26 – від одержаної спадщини та подарунків (19 декларацій); 11 – інвестиційний прибуток (у 2012-му – 19 декларацій) та 12 – іноземні доходи (як і торік); 3 – дивіденди.
Найбільший розмір доходу, задекларованого в області, становить 45,7 млн грн. Його задекларував житель Львова як інвестиційний дохід.

До теми:

Найбагатші львів’яни за версією журналу Forbes

Рейтинг найбагатших жителів Львова очолив Віталій Антонов (концерн “Галнафтогаз”), його статки оцінено у 264 млн доларів. Про це інформує журнал “Forbes-Україна”. В список увійшли бізнесмени, що проживають у Львівській області та які мають компанії зі штаб-квартирами в регіоні.
Значні статки мають Петро Димінський (“Контініум”) – 170 млн доларів та Тарас Барщовський (T.B.Fruit) – 141 млн доларів. Решта львів’ян, які ввійшли до десятка найбагатших, мають статки менше ніж 100 мільйонів доларів: Іван Залізний (“Оліяр”, “Майола”) – 78 млн доларів, Тарас Кіцмей (SoftServe) – 38 млн доларів, Богдан Козак (“Львівхолод”) – 26 млн доларів, Микола Кміть (IDS Borjomi) – 25 млн доларів, Орест Вовк (“Ензім”, “Кормтотех”) – 15 млн доларів, Іван Охабський (Львівський лікеро-горілчаний завод) – 14 млн доларів, Роман Федишин (ринки “Шувар” і “Столичний”) – 12 млн доларів.
“Робити львівський рейтинг було важко і легко. Важко – тому що тут майже немає мультимільйонерів, а мільярдерів (поки) нема взагалі… Для порівняння: статки одесита, який зайняв 10-те місце Forbes оцінив у 42 млн доларів, а дніпропетровця – у 67 млн доларів. Легко – тому що тут багато правильного і цікавого середнього бізнесу, який розвивається завдяки підприємницькій жилці, а не розпилу бюджетних коштів чи монопольному становищу”, – відмічають автори рейтингу.
Гарним прикладом вказано львівські ІТ-компанії і рестораторів, які зробили місто привабливим для бізнесу та туристів. Минулого року у Львові побувало 1,4 млн туристів, що є другим показником в Україні після Києва. “Львівські підприємці переконують, що нітрохи не жалкують про відсутність у місті крупного капіталу: місто ніколи не було іграшкою олігархату”, – зазначає Forbes.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.7222 / 1.56MB / SQL:{query_count}