До теми:
CareMore вирішує проблеми
в галузі охорони здоров’я
Елен С.,
82-літня вдова, живе у Анагаймі (штат Каліфорнія), що неподалік Лос-Анджелеса.
Якось у середу вранці вона, як звичайно, стала на вагу. Сто сорок шість фунтів (≈ 66 кг) – а чи не забагато? Елен почувалася дещо стурбованою, коли насипала собі миску вівсяних висівкових пластівців на сніданок. За півгодини задзвонив телефон. Це була Сандра з клініки.
– Доброго ранку, Елен. Чи помітили ви сьогодні якусь різницю?
– Думаю, моя вага трішки збільшилася…
– Саме так, – сказала Сандра. – Сто сорок шість. Це на три фунти (майже півтора кілограма) більше ніж учора.
– Мені видається, що це забагато.
– Нам треба, щоб ви прийшли у клініку сьогодні вранці.
– Я не можу. Моєї доньки немає цього тижня.
– Жодної проблеми, я відправлю по вас машину. Чи будете готові через годину?
– Звичайно.
Для Елен, яка вже мала напади серцевої недостатності, збільшення ваги за одну ніч на три фунти було поганою новиною: це означало ймовірність накопичення рідини. Лікування Елен розпочалося того ж ранку і тривало два тижні, доки небезпека не минула.
Подруга Елен Ребека,
клієнтка компанії з медичного обслуговування.
Шість місяців тому Ребека, як і Елен, так само різко додала у вазі. Але Ребека не мала системи бездротового зв’язку, яка щодня передавала б дані про її вагу до клініки, тому ця зміна залишилася непоміченою протягом наступних кількох днів, на неї ніяк не зреагували. Через тиждень Ребеку терміново відвезли до відділення інтенсивної терапії з симптомами задишки та сильного серцебиття, де вона пройшла тривале і болісне стаціонарне лікування.
Ден А.,
поштар на пенсії, 87 років.
Він кволий: його колись міцні ноги тепер слабкі та хиткі. У клініці він був з двох причин: задля курсу легких фізичних вправ для зміцнення рук і ніг та звичного щомісячного обрізання нігтів на ногах. Ден належить до пацієнтів з високим ризиком падіння. Багато хто з його друзів вже зазнав розпачу через перелом ноги чи шийки стегна: це означало тижні перебування в лікарні, місяці реабілітації та наступні роки болю і обмеженої рухливості. Проте Денові лікарі знали, що слабкі кінцівки, довгі нігті на ногах та килими з високим ворсом належать до факторів, що спричиняють падіння літніх людей. Вони вже відвідали Денову квартиру і упевнилися, що його донька замінила ворсистий килим часів вісімдесятих на килимок з гладким плетивом. Тепер Ден за рекомендацією лікарів регулярно займається в тренажерному залі для підтримки тонусу м’язів та періодично приїздить у клініку, щоб обрізати нігті на ногах. У результаті ризик падіння для Дена та його друзів, пацієнтів клініки, знизився на 80%.
Джозеф С.
діабетик, 70 років.
Він вдарився об двері, через що розсік ногу, і протягом кількох днів рана не гоїлася. Тоді він пришкандибав до кабінету свого сімейного лікаря. Лікар Нейлор оглянув поріз і негайно скерував Джо до клініки у Вітієрі (штат Каліфорнія).
Там чергова медсестра промила рану і наклала на неї пов’язку. Вона сказала Джо: “Я хочу, щоб ви прийшли через два дні на перев’язку. І далі – кожні два дні, доки розсічення не загоїться. Зрозуміло?”
Джо сумно посміхнувся і кивнув. Він це вже проходив.
Для діабетика навіть маленька ранка – річ серйозна. Часто рана не гоїться, якщо її не пильнувати належним чином, а це є однією з причин тривожно високого рівня ампутацій. Проте ногу Джо врятували. І він не один такий… У цій клініці роблять на 60% менше ампутацій, аніж у інших надавачів медичних послуг.
Лікар Нейлор почав працювати в клініці, до якої ходить Джо, кілька років тому: “Щиро кажучи, спочатку вони мені не сподобалися. У них все було прописано, що і як робити, а я не люблю, коли мені вказують, як маю працювати. Проте десь через рік я почав цінувати те, що вони пропонують.
Зрозумійте мене правильно, я сімейний лікар і щодня оглядаю шістдесят-сімдесят пацієнтів з найрізноманітнішими проблемами, які тільки можна собі уявити: від немовлят з вушними інфекціями до підлітків, що завагітніли, та літніх людей, які починають втрачати пам’ять. Мені бракує часу, я обмежений у можливостях. Якщо в когось з моїх пацієнтів серйозні проблеми, я маю тільки два варіанти – скерувати до спеціаліста або ж у лікарню.
Клініка дає третю можливість. Коли йдеться про літніх людей, тут чітко знають, що треба робити. У них достатня кількість співробітників. Вони чуйні, тож заїдуть за пацієнтами, якщо ті не мають чим добратися. Вони одержимо зосереджені не лише на лікуванні, а й на запобіганні.
І знаєте, що ще – вони розуміють і мої проблеми, допомагають мені краще обслуговувати моїх старших пацієнтів. Ви навіть не можете собі уявити, як це добре”.
Елен і Ден, Джо та лікар Нейлор – реальні люди, хоч їхні імена змінені. Клініки, які їх обслуговують, також реальні, всі вони є частиною CareMore. Маючи головний офіс в місті Серітос (штат Каліфорнія), CareMore надає послуги у сфері медичного страхування та охорони здоров’я, налічує двадцять шість центрів у штатах Каліфорнія, Аризона і Невада та обслуговує понад п’ятдесят тисяч пацієнтів Medicare . Ці пацієнти керують попитом на послуги з охорони здоров’я, маючи можливість обирати будь-який план Medicare Advantage, який їм подобається. Проте CareMore не схожий на інші плани. Завдяки своєму унікальному підходові в догляді літніх людей CareMore постійно досягає таких результатів у лікуванні пацієнтів, про які інші надавачі медичних послуг можуть лише мріяти, і при цьому уникає “зайвої” смертності, знижує рівень госпіталізації та покращує якість життя.
Це рівень підвищеного догляду, за який більшість людей радо заплатили б більше. Однак ці результати досягаються не завдяки високим технологіям, набридливому втручанню чи ексклюзивним послугам індивідуального медичного догляду, що їх можуть собі дозволити тільки багаті люди, а завдяки простій щоденній праці, побудованій на звичайному здоровому глузді, яка ставить основний акцент на людських зв’язках між лікарями, медсестрами, фізіотерапевтами і пацієнтами так, що життя останніх суттєво покращується і продовжується, при цьому загальні видатки знижуються на майже 20%.
CareMore – це історія про американські послуги в галузі охорони здоров’я. Її мало хто знає, хоч це вартувало б знати кожному. Люди, які вперше дізнаються про CareMore, завжди ставлять одні й ті ж запитання: “Як вони це зробили?” і “Чому мені чи моїм батькам не доступний такий самий рівень медичного обслуговування?”…
Адріан Сливоцький – один із найвідоміших вихідців з України у світі бізнесу. Його ім’я ставлять поруч з іменами Джека Велча, Стіва Джобса, Еріка Шмідта, Генрі Мінцберга, Тома Пітерса і Річарда Бренсона.
Він член дорадчої ради Львівської бізнес-школи УКУ (LvBS), один з найвизначніших фахівців сучасного менеджменту, автор світових бестселерів з питань стратегічного управління, партнер компанії Oliver Wyman, увійшов до п’ятдесяти світових бізнес-мислителів, а також у топ-25 бізнес-консультантів. Торік Адріан Сливоцький видав свій черговий бестселер “Demand: Creating What People Love Before They Know They Want It”. Українською мовою книга вийшла друком у Львівській бізнес-школі УКУ (LvBS) під назвою “Мистецтво творення попиту: як передбачати прагнення покупців”. Двома роками раніше LvBS переклала українською його книгу “Прорив: 7 стратегій перетворення великих загроз у можливості для великого зростання”.
Адріан Сливоцький є автором багатьох новаторських книг-бестселерів – таких як, наприклад, “Зона прибутку” (The Profit Zone), про яку журнал Business Week писав, що “рідко-коли – якщо взагалі коли-небудь – експерти настільки майстерно аналізували стратегії керівників, що вдавалося створити уроки, на яких може навчатися будь-хто”, і включив її до десятки найкращих книг року. Серед інших – “Міграція капіталу” та “Як зростати всупереч ринковим тенденціям”.
Крім того, опублікував багато праць, зокрема, статті у газеті Wall Street Journal і журналі Harvard Business Review; виступав на спеціальне запрошення на Світовому економічному форумі в Давосі, на конференції керівництва Microsoft, на форумі керівників журналу Forbes і конференції керівництва журналу Fortune.