Львів відкритий для економічного зростання

Які галузі для нашого міста є найбільш перспективними та що потрібно, аби досягти найкращих результатів, – майстер-клас Адріана Сливоцького для львівської бізнес-еліти

Згадайте, куди ви востаннє їздили відпочивати, чому обрали саме це місто, країну. Визначте основні переваги, які вплинули на ваш вибір, а тоді оцініть, як вписується в ці категорії ваше місто чи регіон, і знайдете чимало способів приваблення туристів. Таку пораду дав на минулому тижні  львівським бізнесменам і чиновникам видатний бізнес-консультант, один із провідних бізнес-мислителів світу Адріан Сливоцький під час майстер-класу для спільноти Львівської бізнес-школи УКУ.
У своїх книгах, писаних простою, зрозумілою мовою, він розкриває секрети досягнення успіху як провідних світових компаній (Toyota, Samsung, Apple, Pixar),  так і тих, що стали успішними в своєму регіоні чи в своїй галузі, які кроки зробили для цього і чого ми в них можемо навчитися. На його думку, неможливо здійснити економічний прорив, доходячи до всього самому, винаходячи велосипед, коли вже існують швидкісні потяги і літаки. Необхідно вчитися у своїх попередників – як вони зробили свій прорив, за рахунок чого створили неймовірний попит на свої товари. 
Друга складова успіху – навчитися бачити свого споживача, розуміти його, співчувати йому та щиро бажати вирішити його проблеми. “Запитайте у свого клієнта, чи подобається йому ваш продукт, чи він його любить. Кожна компанія, яка є творцем попиту, зазвичай досягає 90% позитивних відповідей на ці запитання”. 
Однак на цьому Адріан Сливоцький не радить зупинятися: “Найбільша помилка всіх компаній – коли вони сягають позначки “дуже добре”, то перестають покращувати свій продукт і, відповідно, не можуть сягнути позначки “магнетичний”. Тому після цього запитайте своїх клієнтів, що вони ще хотіли б покращити, і почуєте дуже цікаві ідеї та несподівані рішення”. 
Магнетичним Адріан Сли­воцький називає товар, який відповідає формулі “найкраща функціональність, помножена на найкращий емоційний зв’язок із клієнтами”, останній формується через дизайн, досвід та легкість користування. І навіть якщо компанії вдалось створити такий продукт, їй постійно слід удосконалювати свою пропозицію: “Лише тоді, коли ваша траєкторія покращення стане стрімкішою від траєкторії найближчих конкурентів, ви можете стати компанією-лідером. Думайте не просто над тим, як поліпшити свій товар сьогодні, а як зробити його кращим у перспективі. Вміння мислити на 3-5 років наперед, передбачити, що може стати необхідним для ваших споживачів у цій довшій перспективі, є однією з передумов того, що вас не випередять конкуренти, про яких ви можете й не здогадуватись”. 
Як приклад Адріан Сливоцький розповів про Корею, що за останні 15 років зробила величезний стрибок. Її компанії почали конкурувати з лідерами міжнародного ринку: “Такий успіх, наприклад, компанії  Samsung, можна пояснити тим, що вона почала вивчати засади творення попиту. Світова економіка переживає п’ятий із семи голодних років. У 2008-му відбувся колосальний крах, ще один буде за 2-3 роки. Однак навіть на фоні загальної стагнації у кожній індустрії та географічному просторі є винятки, які показують зростання до 20% щороку, вони здобули не просто лояльність клієнтів, а ентузіазм своїх покупців”.
Загалом бізнес-кон­сультант радить компаніям застосовувати такі ключові інструменти для творення попиту: 
– скласти карту проблемних точок покупця – хто є ті, кому я хочу служити, і чого вони хочуть;
– створити магнетичний товар, який творить емоційний зв’язок із клієнтом;
– побудувати найкращий задній план;
– знайти імпульс чи унікальний каталізатор, який мотивує споживача купити;
– вибудувати найкращу траєкторію поліпшення у своїй індустрії – найкращі творці попиту знають: коли вони випускають продукт уперше – ніхто не розуміє його недоліків краще за них,  а тому відразу ж починають працювати над покращеною версією.
Для того, аби визначити, в якому стані перебуває ваш бізнес нині і які його перспективи, гуру менеджменту радить зібрати працівників своєї компанії та попросити їх за шкалою від одного до п’яти – “погано”, “задовільно”, “добре”, “дуже добре”, “магнетично” – оцінити ваш товар. Ніхто краще за ваших працівників не знає його переваг та недоліків, тож вони можуть стати й вашими першими консультантами щодо його покращення. 
Адріан Сливоцький уже вкотре наголосив на важливості вивчення англійської мови: “Це ключ для виходу на світові ринки. Коли усі в цій країні говоритимуть англійською, ВВП зросте значною мірою”, – вважає він. Двома іншими складовими економічного зростання гість назвав навчання, зокрема, в найкращих університетах світу, та амбіційні прагнення  бути найкращими в своїй ніші чи галузі.
Крім того, учасники майстер-класу отримали завдання запропонувати власні ідеї щодо створення попиту в трьох найважливіших галузях Львова – ІТ та бізнес-послуги, туризм і освіта. Адріан Сливоцький прокоментує всі поради, а напрацювання майстер-класу Львівська бізнес-школа передасть меру Андрієві Садовому.       
Під час перебування Адріана Сливоцького у Львові “Пошті” вдалося поговорити з ним про те, яким нині є бренд “Україна” і бренд “Львів”, як їх розвивати, на що сьогодні повинні звертати увагу батьки, аби їхні діти стали успішними, та багато іншого. Це  інтерв’ю буде уміщене в одному з наступних чисел газети.
Андрій Садовий, міський голова Львова
– Такий захід – один зі способів тренування розуму. І це треба робити постійно. Спілкування з мудрими людьми збагачує. Ти не маєш можливості прочитати всі книжки світу, а мудра людина, яка все це подала в стислому викладі, дає розуміння того, що потім ти маєш нагоду розвинути в своїй галузі. Для мене, як міського голови, це важливо, аби покращувати надання послуг людям, щоби ті послуги були більш лояльні, щоби в нашому місті ставало комфортніше. І сьогодні я почерпнув для себе багато цікавого. Хоча насправді це виглядає як прості речі. Але простота, як правило, і є геніальною. Ті сто людей, які прийшли сьогодні на цей майстер-клас, уже йдуть шляхом, який вказав Адріан Сливоцький. Певен, що нині вони отримали дуже добру порцію натхнення і прискорення.
Ярослав Рущишин, засновник Львівської бізнес-школи УКУ, заступник голови комітету підприємців Львівщини
– Найбільшою помилкою наших бізнесменів є переконання, що всі напрацювання бізнес-мислителів неможливо застосувати в Україні, бо тут все не так. У кожній країні є свої обмеження, на які треба зважати. Просто належить правильно їх оцінити, прорахувати, вибудувати стратегію. Тож дуже важливо, щоб наші підприємці були готові вчитися. Я завжди кричу болем, що наш галицький підприємець має велику хибу: він пихатий, зарозумілий, думає, що всі розуми поїв… і не вчиться. Так конкуренції ні у Європі, ні в світі ми не складемо. Тож треба відкриватися на світ. А для того треба вчитися, читати, що роблять інші, планувати роботу і виконувати гасло “Думай глобально, дій локально!”. Тільки тоді можна виходити на зовнішні ринки. Український буржуазний націоналізм, а це не що інше, як український бізнесмен (слово “буржуазний” на це вказує), був ганьблений багато років. Неповага до бізнесу, до заробляння грошей, який часто й тепер сприймається як щось нечисте. Тому якщо нічого не змінимо в собі, то невдовзі тут працюватимуть бізнес-нацменшини, наприклад, китайці. Росіянам уже належить більш ніж половина бізнесу. А наш “господар” сидить перед телевізором і вважає, що погано живе через тих “злодіїв”, що там чубляться, а не через те, що витрачає на це час замість того, щоб іти працювати, творити щось нове.
Павло Шеремета, президент Київської школи економіки
– Ці ідеї – це просто здоровий глузд. Проблема, як і в інших, до речі, країнах, полягає у тому, що багатьох так переповнила гординя, що вони нікого не чують і слухати нікого не хочуть. І дуже добре, що в списку 50-ти світових мислителів ми маємо свого, і дуже добре, що пан Адріан приїхав, говорить з нами, пропонує власні ідеї. Це не перший раз і не останній. Той, хто хоче, той чує…
Ігор Гут, експерт з маркетингу, керуючий партнер DYB Ukraine
– Україна вже інтегрована у західний світ. Ми будуємо капіталізм, ринкову економіку, тож не маємо права навіть ставити так питання – є для нас такі заходи корисними чи ні? Однією з головних причин, чому ми в Україні не говоримо про маркетинг, а оперуємо термінами на зразок “впарити”, “втюрити” і т.д., є відсутність довгострокової стратегії. Може, це наша психологічна особливість, може, це відбувається тому, що в нас молода економіка… Але насправді ми не дивимось у майбутнє, а живемо сьогоднішнім днем, в кращому випадку завтрашнім. Якби ми думали про майбутнє, якби мали довгострокові стратегії, як, наприклад, Азія, ми б не “впарювали”, а замислювалися над потребами клієнтів і над довгостроковою стратегією розвитку бренда. Ситуація змінюється. Є багато українських компаній, які вже формують довгострокові стратегії, виходять за межі українського ринку, дивляться на Європу, на світ, а отже, переходять до продажу, маркетингу, бо ж кажуть: якщо у вас класний відділ маркетингу – вам не потрібен відділ продажу. Проблема в тому, що в Україні є бізнес, а є “рєшалово”. І пересічному українцеві їх важко розрізнити. Вони їздять однаковими машинами, займаються “бізнесом”, але це “рєшалово” вбиває сприйняття нормального бізнесу. От щойно ми говорили з паном Адріаном про його “золотий трикутник”, головна ідея якого полягає у тому, що бренд, аби бути ефективним, має спиратися на дві речі – якісний продукт і ефективну бізнес-модель. Як експерт з маркетингу, особливо після кризи, я вже втомився відповідати на запитання, чи бренд важливий. Я кажу : “Бренд є важливим, але цього недостатньо. Якщо ви хочете, аби він давав ефект, потрібно мати ще й якісний продукт і ефективну бізнес-модель. І тоді все це разом зробить бізнес результативним”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4078 / 1.65MB / SQL:{query_count}