Гроші на дороги, каналізування та спецтехніку

Нині на сесії Львівської міськради депутати голосуватимуть за зміни і поправки до бюджету розвитку – 2013

Нині на сесії Львівської міськради депутати голосуватимуть за зміни і поправки до бюджету розвитку – 2013

Сьогодні, 19 березня, на засіданні сесії Львівської міськради депутати голосуватимуть за зміни до бюджету розвитку – 2013. Як зазначив учора “Пошті” Валерій Веремчук, член комісії інженерного господарства, транспорту і зв’язку Львівської міськради, депутати внесли понад десяток пунктів змін. 

Комісія медицини, освіти і соціального захисту має серйозні зауваження до запропонованого виконкомом переліку освітянських об’єктів, яким потрібен ремонт. “Депутати внесли нові об’єкти і зміни до існуючих. Це пов’язане з тим, що управління освіти, коли погоджувало і пропонувало свій перелік об’єктів, не врахувало того, що минулого року заплановані роботи не були виконані. Дивно, що минув рік, люди сподівалися на ремонт, а його не було, а на цей рік об’єкти чомусь “викинули”, – розповідає Валерій Веремчук.  

Депутати комісії інженерного господарства, транспорту і зв’язку також внесли пропозицію виділити кошти на ремонт львівських підземних переходів. Як уже писала “Пошта”, загалом у Львові 16 “підземок”: 12 комунальних (за них відповідають райадміністрації) і чотири відомчі – ними мають опікуватися підприємства, у яких вони перебувають на балансі. Не функціонують дві – власне відомчі. Із 16-ти вони в найгіршому стані. Як зазначив Валерій Веремчук, гроші планують виділити на ремонт переходів на вулиці Пасічній і на два переходи на Богдана Хмельницького.  

“Нині дуже складна, критична ситуація з інженерним господарством. Йдеться про каналізаційні роботи і забезпечення теплом львів’ян. Не розумію, чому виконком запропонував виділити на це лише 4 мільйони 770 тисяч гривень, адже ця сфера останнім часом найбільш пролемна у нашому місті”, – каже депутат. – Варто пригадати, що не так давно львів’яни потерпали від неприємного запаху. І знаючи таку проблему, виконком виділяє незначні кошти для її вирішення! Також наша комісія напрацювала пропозицію виділити додатково близько восьми мільйонів гривень на освітлення, каналізування і теплопостачання певних об’єктів, а також на когенераційну установку в Рясне-2”.

Як уже писала “Пошта”, відповідне обладнання закупили ще чотири роки тому, але тепер потрібні кошти, аби його встановити. Адже когенераційні установки виробляють електроенергію, яку згодом можуть споживати львівські комунальні підприємства і яку можна продати. 

 Валерій Веремчук каже, багато змін депутати внесли у розділ шляхового господарства (на ремонт доріг – “Пошта”). “Суму ми майже не змінили, але змінили перелік об’єктів”, – пояснює співрозмовник. І запевняє, що львівські депутати керувалися принципом: максимально розвантажити центральну частину міста, тобто ремонтувати дороги, які дозволяють об’їхати центр. “Виділяти чотири мільйони гривень на ремонт проспекту Свободи, вулицю Лисенка, де триває спорудження будинку, немає змісту, адже важка техніка знищить дорожній ремонт. Натомість закладаємо кошти на ремонт Мечнікова (від Пекарської до Личаківської) і моста та виїзду зі Львова по вулиці Богдана Хмельницького. Водночас сподіваємося на співфінансування з державного бюджету ремонту вулиць Антоновича і Героїв УПА, бо вони ведуть до майбутнього спорткомплексу “Євробаскет”, – пояснює депутат.

Крім того, міські обранці планують закласти кошти на розробку проектно-кошторисної документації на вулиці Богданівській, аби продовжувати там ремонтні роботи, і на перехресті Хуторівка – проспект Червоної Калини, щоб потім там можна було проводити ремонт і зменшити аварійність на цій ділянці. Це проблемний відтинок шляху, бо там стається багато аварій. 

“Окрім цього, збільшуємо виділення коштів на ремонт моста ДАІ, що на вулиці Городоцькій. Там складна ситуація, постійно закладаємо гроші на цей об’єкт, але їх не використовують виконавчі органи”, – пояснює Валерій Веремчук. Сьогодні міські обранці голосуватимуть і за виділення коштів для облаштування велосипедних доріжок, адже сподіваюся, що зійде сніг, і львів’яни зможуть менше їздити автомобілями. 

Член комісії каже, що депутати принципово закладають гроші на придбання спецтехніки для комунальних підприємств, які прибирають місто.

“Закладаємо 2 мільйони 300 тисяч гривень, щоб ці підприємства мали змогу купити техніку. Також міськвиконком заклав десять мільйонів гривень на будівництво нового приміщення для міліції. Поза тим, не бачимо потреби виділяти такі гроші на спорудження цього приміщення, адже ще не виготовлено жодних документів. Це фінансування необґрунтоване, тому там залишається один мільйон, а решта коштів перерозподілили на більш важливі і нагальні потреби – на дитячі, спортивні майданчики. Крім того, збільшуємо обсяг фінансування на мільйон гривень на реконструкцію котельні на вулиці Олени Степанівни. Для реконструкції потрібні два мільйони гривень, а виконком пропонує виділити тільки мільйон”, – розповідає Валерій Веремчук. І сподівається, що нині на сесії депутати підтримають  будівництво навчально-виховного комплексу на Сихові. “Наразі кошти передбачені на консервацію, тому проситиму, щоб дали хоча б три мільйони гривень для продовження робіт. У іншому випадку цей комплекс буде знищено”, – певен він. – Із держбюджету будуть залучені гроші на оновлення нашого трамвайного парку. Згідно з програмою маємо таку можливість, а тому заклали в бюджеті розвитку 60 мільйонів гривень. Це великі кошти”.  

ДО ТЕМИ

У 2013 році для медичних закладів Львова управління охорони здоров’я міста планує закупити 12 наркозних апаратів. Про це під час розмови з журналістами повідомив начальник управління охорони здоров’я Володимир Зуб (на фото).

“У наших планах на цей рік закупівля наркозних апаратів не лише для лікарні дитячої, а й для інших, де вони потрібні. Це пов’язано виключно з життям людей. Не тільки зі здоров’ям, а з життям! Тому плануємо цього року придбати наркозні апарати для всіх медзакладів, які проводять хірургічні втручання, в тому числі й для дитячої лікарні. Щоправда, для неї вони будуть більш високого класу, тому що тут є своя специфіка (новонароджені), – каже Володимир Зуб. – Планується закупити 12 наркозних апаратів: п’ять для лікарні швидкої допомоги, два для 8-ої лікарні, по одному для пологового будинку та для пологового відділення 3-ої лікарні, решта – для дитячої лікарні”.

Зі слів начальника управління охорони здоров’я, з 2007 по 2010 роки до Львова були поставлені 35 апаратів штучного дихання за рахунок грошей із міського бюджету та державних коштів. “Тому ми фактично зараз будемо проводити таке планове оновлення. На це знадобиться орієнтовно 1,5 мільйона гривень, 400 тисяч з яких – для дитячої лікарні. Загалом у бюджеті розвитку просимо закласти на оновлення обладнання медичних закладів 3,8 мільйона гривень”, – каже головний медик Львова, інформує прес-служба мерії.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.6287 / 1.61MB / SQL:{query_count}