Завдяки своїм роботам українські “айтішники” увійшли до сотні найкращих аутсорсерів світу. Про це йдеться у результатах щорічного ренкінгу 100 кращих компаній на світовому ринку аутсорсингу послуг Global Outsourcing–100.
Як інформує “Економічна правда”, IAOP щорічно проводить незалежну оцінку компаній, що надають послуги аутсорсингу. Вони самостійно подають заявки на участь у ренкінгу. Оцінюють їх незалежні експерти, споживачі і покупці послуг, за такими ключовими характеристиками: розмір компанії та темпи зростання, відгуки клієнтів, організаційна компетентність структури і якість управління бізнесом.
Зазначимо, що за останні два роки рейтинг зазначених ІТ-компаній, котрі потрапили до топ–100, виріс у середньому на 20 позицій, що обумовлено, зокрема, ефективною роботою офісів компаній в Україні. Результати ренкінгу 2013 року із зазначенням диспозиції компаній опублікують у травні поточного року.
Віктор Валєєв, директор асоціації “Інформаційні технології України”, вважає, що ІТ-ринок є глобалізованим та мобільним. За правильного позиціонування, а також більшої уваги з боку держави, до переліку кращих світових ІТ-брендів вже наступного року можуть увійти до шести-семи українських компаній.
“Порівняно з традиційними галузями економіки, ІТ – дуже динамічний сегмент. Тому, якщо індустрію поставити в рамки, у яких вона не зможе витримати конкуренції на світових ринках, слідом за представництвами іноземних компаній з країни можуть виїхати й українські розробники програмного забезпечення. Ми сподіваємося, що влада розумітиме цю реалію”, – каже Віктор Валєєв.