Мільйони земельному банку
Уряд вже перерахував на тимчасовий рахунок установи суму у 120 мільйонів гривень. Кошти витратять на формування статутного капіталу, який, згідно з законом, повністю належить державі, повідомляють у Міністерстві аграрної політики й продовольства. Банк почне кредитувати аграріїв уже цього року, прогнозують у відомстві. Селянам обіцяють позики під 10–12% річних під заставу землі, інформує “24 канал”.
Площі під теплиці збільшать
Загальна площа тепличних посадок в Україні цього року може збільшитися на 10% і сягне майже 3,5 тис. га, – прогнозують експерти та учасники ринку. За їхніми словами, в країні триває розвиток нових тепличних господарств, у результаті якого аграрії за 5 років “накрили склом” понад 600 га. Це при тому, що капіталовкладення в один гектар сучасної теплиці, за словами фахівців, коливаються від 1,5 до 4 млн доларів.
Сповільнюється зростання економіки
Зниження реального валового внутрішнього продукту у січні поточного року становило близько 0,5% у річному обчисленні. Про це йдеться в аналізі економічного стану України, проведеному Національним банком. При цьому регулятор відзначив і сповільнення темпів падіння виробництва в базових галузях економіки з –4% до –1,5%.
Кредит від МВФ отримаємо, коли збільшимо тарифи
Постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр заявив, що для поновлення співпраці з Фондом за програмою stand-by Україні треба вирішити питання щодо тарифів на газ. Про це він сказав на дев’ятій щорічній інвестиційній конференції, що відбувається під егідою ІК Dragon Capital, інформує “Укрінформ”.
“Україні слід вирішити питання тарифів на газ. Субсидії в країні використовуються неефективно. Вони розподіляються зокрема за тими групами населення, які їх не потребують”, – цитує Альєра liga.net. За його словами, переговори з Україною відбуваються нормально. “Досягненням можна вважати те, що ми обговорили суму кредиту”, – сказав Альєр. Представник МВФ також повідомив, що точна дата приїзду місії Фонду в Україну поки не відома. Нагадаємо, після завершення місії МВФ, яка працювала у Києві з 29 січня по 12 лютого, українська влада заявила про досягнутий під час переговорів прогрес у взаєморозумінні щодо угоди stand-by на 10 млрд SDR (близько 15 млрд доларів). Міністр економічного розвитку та торгівлі України Ігор Прасолов заявив, що меморандум про співпрацю з МВФ буде готовий до підписання наприкінці березня.
Біометричні паспорти у 2016 році
Громадяни України зможуть отримати перші біометричні паспорти у 2016 році. Про це повідомив голова Державної міграційної служби України Микола Ковальчук, інформує “Кореспондент”. “Проект постанови вже підготовлений, він узгоджується в інших відомствах”, – заявив він. Цей план розписує дії відомства з 2013 до 2016 року, необхідні для початку видавання паспортів. Крім того, для нормального запровадження нової системи будуть потрібні 700–800 млн грн.
Раніше Василь Грицак, народний депутат, автор закону про Єдиний держреєстр, власник концерну ЄДАПС, заявив, що внутрішній паспорт коштуватиме приблизно 65 гривень, а біометричний паспорт для виїзду за кордон – приблизно 350 гривень.