економічні новині: телеграф

Масове безробіття

На Львівщині на одну вакансію – дев’ятеро офіційних безробітних. Кількість зареєстрованих безробітних на кінець січня 2013-го становила 28,4 тис. осіб, з них 55,1% – жінки та 50,4% – молодь у віці до 35 років. Допомогу по безробіттю отримували 75,6% осіб, які мали статус безробітного. Про це інформує обласне управління статистики. Середньооблікова кількість безробітних, які отримували допомогу по безробіттю впродовж січня, становила 18,7 тис. осіб. Середній розмір допомоги по безробіттю становив 929,42 грн, що дорівнює 81% законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати
(1147 грн). Навантаження зареєстрованих безробітних на 10 вільних робочих місць (вакантних посад) на кінець січня цього року становило 93 особи. За професійними групами найбільший попит на робочу силу спостерігався на кваліфікованих робітників з інструментом (26,7% від загальної кількості заявлених вакансій) та працівники сфери торгівлі та послуг (17,4%), а найменший – на кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства (0,5%) та технічних службовців (2,7%).  Внаслідок цього серед останніх категорій спостерігалося найбільше навантаження зареєстрованих безробітних на 10 вільних робочих місць (375 осіб та 52 особи відповідно). 

Гривневі депозити 

За прогнозами експертів, протягом поточного року українські банки намагатимуться залучити на депозити якомога більше гривні, адже обсяг іноземної валюти на банківських депозитах українців уже більш, ніж достатній, інформує “24 канал”. Однією з форм агітації за гривневі депозити стане поширення інструментів інтернет-банкінгу, вважають фахівці.

Реєструємо за новими правилами 

З початку року українці подали 225 тисяч заявок на реєстрацію майнових прав на нерухомість. Левову частку запитів уже задовольнили, а інші розглядаються у встановлені законодавством строки, інформують у прес-службі “Укрдержреєстру”.Найбільшу кількість заявок зареєстровано в густонаселених Донецькій, Дніпропетровській областях і у місті Києві. Найменше – у Севастополі, Закарпатській та Волинській областях.

Термінали мають бути

Розвиток ринку пластикових карток призвів до необхідності розвивати і мережу терміналів та пристроїв, що приймали б платежі картками. Хоча ініціатива впровадження відповідного обладнання з’явилася ще 2004 року, а і 2006 – вона діє як постанова Кабінету Міністрів, подіб­ного обладнання досі недостатньо. Із 1 січня нинішнього року юридичні особи несуть відповідальність за відсутність пристроїв для приймання карток у торговій мережі.  За словами фахівців, один з шляхів вирішення проблеми для торгово-сервісної мережі – угоди з банками, що дозволяють підприємцям приймати платіжні картки до оплати товарів чи послуг. Тобто підприємці користуються банківською послугою “еквайринг”, інформує “24 канал”.

Хто бере найбільше кредитів?

На торгoвельні й переробні компанії минулоріч припало відповідно 47 і 31% оформлених позик. Загальна сума виданих банківським сектором вітчизняній економіці кредитів, у тому числі короткострокових, склала 1 трильйон 236 мільярдів гривень, повідомили в Незалежній асоціації банків України. В асоціації також розповіли, що найбільше банківських кредитів отримали ритейлери та переробники. 
 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4737 / 1.56MB / SQL:{query_count}