У той час як українці полюбляють відпочивати в Австрії, зокрема у красені-Відні та на тамтешніх гірськолижних курортах, австрійські бізнесмени зацікавлені вкладати гроші в українську економіку.
Зокрема торік Австрія інвестувала три мільярди доларів в економіку нашої держави. Про це, перебуваючи у Львові, повідомив торговий радник Посольства Австрії в Україні Грегор Постль.
“Загалом Австрія посідає п’яте місце серед іноземних інвесторів в Україні, – зазначає він. – Українські підприємства потребують модернізації – Австрія має ноу-хау та продукти для цього. Водночас покращення інвестиційного клімату та спрощення бюрократичних процедур в Україні є одним із найголовніших побажань австрійських інвесторів”.
Підприємства Австрії працюють на львівському ринку в різних сферах економіки та мають високу репутацію. Йдеться про будівельні, архітектурні компанії та банк. Мають тут свій call-центр “Австрійські авіалінії”.
Торговий радник Посольства Австрії в Україні називає місто Лева “вікном на український ринок”. За його словами, Львів для австрійських інвесторів є важливою опорною точкою. “Інвестори приїжджають до Києва, але багато з них знаходять своє місце в Західній Україні”,– наголошує він.
“Зокрема у Львові працює фірма, яка займається вивезенням сміття. Є фірма, що виготовляє різноманітні деталі для кухонних меблів, вона має великі складські приміщення у нашому місті. Окрім цього, місто Лева цікаве для нас з історичної точки зору, адже з часів Австро-Угорської імперії це місто було четвертим за величиною. Місцева ментальність нам близька і зрозуміла”, – акцентує Грегор Постль.
КОМЕНТАР |
Ростислав Сорока, голова регіональної ради підприємців Львівщини: |
- Австрійський інвестор не відрізняється від європейського чи будь-якого іншого інвестора. Правила гри, що нині панують на українському ринку, є не надто привабливими для зовнішнього інвестора.Всі інвестори однаково остерігаються кількох моментів. По-перше, йдеться про захист прав власності; по-друге, про регуляторну політику в Україні; по-третє, про фінансово-кредитні проблеми, які існують в Україні; а також про можливість наймати кваліфікований персонал та про можливість співпрацювати із партнерами (консорціуми, контракти тощо). Ці п'ять факторів дуже суттєво впливають на обсяги і можливості будь-якого інвестора на території України. Якщо Україна на саміті в Брюсселі підпише меморандум, будемо змушені взяти на себе зобов'язання щодо зміни законодавства, регуляторної політики та інших важливих моментів. Певен, тоді для України відкриються шлюзи, які уможливлять надходження західних інвестицій в Україну. Вірю, що саме так все і станеться. Податковий кодекс в Україні має низку сумнівних і ретроспективних речей. Сподіваємося, нам вдасться внести зміни та поправки до нього так, щоб він узгоджувався з європейськими законами. Окрім цього, в Австрії традиційно розвинуті галузі, близькі й для України. Це машинобудування, хімічна промисловість, а також туризм і харчопереробна галузь тощо. Звісно, в цих галузях потенційно закладені можливості для співпраці. Сподіваюся, що прихід України як члена в асоціацію додасть нам того динамізму, на який чекають українська та російська сторони. |
Загалом за статистикою Львів є другим після Києва у залученні прямих іноземних інвестицій в Україні... Звісно, свій результат дає промоція міста та Євро–2012.
Начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міськради Cергій Кіраль учора зазначив “Пошті”, що австрійські бізнесмени вкладають кошти в економіку Львова. До речі, Австрія входить до п’ятірки країн, які інвестують у Львів.
“Якщо уважно спостерігати, то не важко помітити, що австрійські компанії інвестують у країни, близькі їм за духом та менталітетом. Вони хочуть працювати у тих регіонах, які розуміють та знають. Це дуже важливо, адже з такими інвесторами нам легше та простіше знайти спільну мову, партнерів”, – певен посадовець.
“Знаю, що є декілька проектів, але не можу сказати, коли вони будуть реалізовані у Львові. Поза тим, якщо говорити про реалізацію будь-якого проекту, велике значення має загальноекономічний клімат в Україні”, – каже Грегор Постль.
За його словами, процес роботи на українському ринку є непростим і довготривалим. „Інвесторів, які хочуть працювати у Львові, відлякує відсутність надійності та недосконале законодавство. Якщо підпишуть угоду між Україною і ЄС, це стане важливим кроком для подальшого розвитку України”, – каже торговий радник Посольства Австрії в Україні.
У свою чергу Cергій Кіраль зазначає, що, незважаючи на те, звідки інвестор, в Україні перед ним постають однакові проблеми та перешкоди.
“Інвестиційний клімат у Львові не є найгіршим в Україні. Австрійські інвестори більше готові до тих непростих умов ведення бізнесу, які є в Україні. Порівнюючи їх із німцями, австрійський інвестор є гнучкішим та адаптованішим до нашого ринку, він готовий сприймати вищі ризики. Крім того, австрійці традиційно орієнтуються на східні ринки. У Європі вважається, що Відень – це ворота на Схід. Так, багато країн саме з Відня провадять свою діяльність в Україні чи інших країнах”, – розповів „Пошті” Сергій Кіраль.
Він певен, що всім інвесторам заважає працювати у Львові загальний імідж країни і низькі показники у рейтингах. Зокрема, у рейтингу Світового банку Україна за веденням бізнесу посідає 137-ме місце.
„Також у нас немає необхідної для бізнесу інфраструктури, потрібна реформа судової системи. Але найгірше те, що бюрократія і корупція в Україні відчутніші, ніж у Росії. А це дуже важливе питання для інвесторів!”, – каже Сергій Кіраль.
Проте, незважаючи на це, за словами Сергія Кіраля, Львів варто відрізняти від міст Східної України і Києва. „Ми є більш відкритими й зрозумілими для інвестора. Наш інвестиційний портал – один із найкращих в Україні. Ми займаємося промоцією Львова, розуміємо інвестора, готові йому сприяти і допомагати. Є інвестори, які відмовлялися працювати у Львові через загальнодержавні проблеми, зокрема, політичні ризики, нестабільність національної валюти, невизначеність курсу Схід чи Захід. Локально ми маємо багато переваг – наявність робочої сили, підтримка місцевої влади, географічне розташування”, – додає посадовець мерії.