Схожі за духом і ментальністю

Львів цікавий австрійським інвесторам, але через політичні ризики, недосконале законодавство та бюрократію бізнесмени не поспішають реалізовувати тут нові проекти

Львів цікавий австрійським інвесторам, але через політичні ризики, недосконале законодавство та бюрократію бізнесмени не поспішають реалізовувати тут нові проекти

У той час як українці полюбляють відпочивати в Австрії, зокрема у красені-Відні та на тамтешніх гірськолижних курортах, австрійські бізнесмени зацікавлені вкладати гроші в українську економіку. 

Зокрема торік Австрія інвестувала три мільярди доларів в економіку нашої держави. Про це, перебуваючи у Львові, повідомив торговий радник Посольства Австрії в Україні Грегор Постль.

“Загалом Австрія посідає п’яте місце серед іноземних інвесторів в Україні, – зазначає він. – Українські підприємства потребують модернізації – Австрія має ноу-хау та продукти для цього. Водночас покращення інвестиційного клімату та спрощення бюрократичних процедур в Україні є одним із найголовніших побажань австрійських інвесторів”.

Львів близький австрійським інвесторам 

Підприємства Австрії працюють на львівському ринку в різних сферах економіки та мають високу репутацію. Йдеться про будівельні, архітектурні компанії та банк. Мають тут свій call-центр “Австрійські авіалінії”. 

Торговий радник Посольства Австрії в Україні називає місто Лева “вікном на український ринок”. За його словами, Львів для австрійських інвесторів є важливою опорною точкою. “Інвестори приїжджають до Києва, але багато з них знаходять своє місце в Західній Україні”,– наголошує він.

“Зокрема у Львові працює фірма, яка займається вивезенням сміття. Є фірма, що виготовляє різноманітні деталі для кухонних меблів, вона має великі складські приміщення у нашому місті. Окрім цього, місто Лева цікаве для нас з історичної точки зору, адже з часів Австро-Угорської імперії це місто було четвертим за величиною. Місцева ментальність нам близька і зрозуміла”, – акцентує Грегор Постль.

КОМЕНТАР

Ростислав Сорока, голова регіональної ради підприємців Львівщини:


- Австрійський інвестор не відрізняється від європейського чи будь-якого іншого інвестора. Правила гри, що нині панують на українському ринку, є не надто привабливими для зовнішнього інвестора.Всі інвестори однаково остерігаються кількох моментів. По-перше, йдеться про захист прав власності; по-друге, про регуляторну політику в Україні; по-третє, про фінансово-кредитні проблеми, які існують в Україні; а також про можливість наймати кваліфікований персонал та про можливість співпрацювати із партнерами (консорціуми, контракти тощо). Ці п'ять факторів дуже суттєво впливають на обсяги і можливості будь-якого інвестора на території України. Якщо Україна на саміті в Брюсселі підпише меморандум, будемо змушені взяти на себе зобов'язання щодо зміни законодавства, регуляторної політики та інших важливих моментів. Певен, тоді для України відкриються шлюзи, які уможливлять надходження західних інвестицій в Україну. Вірю, що саме так все і станеться. Податковий кодекс в Україні має низку сумнівних і ретроспективних речей. Сподіваємося, нам вдасться внести зміни та поправки до нього так, щоб він узгоджувався з європейськими законами. Окрім цього, в Австрії традиційно розвинуті галузі, близькі й для України. Це машинобудування, хімічна промисловість, а також туризм і харчопереробна галузь тощо. Звісно, в цих галузях потенційно закладені можливості для співпраці. Сподіваюся, що прихід України як члена в асоціацію додасть нам того динамізму, на який чекають українська та російська сторони.     

Загалом за статистикою Львів є другим після Києва у залученні прямих іноземних інвестицій в Україні... Звісно, свій результат дає промоція міста та Євро–2012.

Начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міськради Cергій Кіраль учора зазначив “Пошті”, що австрійські бізнесмени вкладають кошти в економіку Львова. До речі,  Австрія входить до п’ятірки країн, які інвестують у Львів.

“Якщо уважно спостерігати, то не важко помітити, що австрійські компанії інвестують у країни, близькі їм за духом та менталітетом. Вони хочуть працювати у тих регіонах, які розуміють та знають. Це дуже важливо, адже з такими інвесторами нам легше та простіше знайти спільну мову, партнерів”, – певен посадовець. 

Корупція і недосконале законодавство

“Знаю, що є декілька проектів, але не можу сказати, коли вони будуть реалізовані у Львові. Поза тим, якщо говорити про реалізацію будь-якого проекту, велике значення має загальноекономічний клімат в Україні”, – каже Грегор Постль.

За його словами, процес роботи на українському ринку є непростим і довготривалим. „Інвесторів, які хочуть працювати у Львові, відлякує відсутність надійності та недосконале законодавство. Якщо підпишуть угоду між Україною і ЄС, це стане важливим кроком для подальшого розвитку України”, – каже торговий радник Посольства Австрії в Україні.

У свою чергу Cергій Кіраль зазначає, що, незважаючи на те, звідки інвестор, в Україні перед ним постають однакові проблеми та перешкоди. 

“Інвестиційний клімат у Львові не є найгіршим в Україні. Австрійські інвестори більше готові до тих непростих умов ведення бізнесу, які є в Україні. Порівнюючи їх із німцями, австрійський інвестор є гнучкішим та адаптованішим до нашого ринку, він готовий сприймати вищі ризики. Крім того, австрійці традиційно орієнтуються на східні ринки. У Європі вважається, що Відень – це ворота на Схід. Так, багато країн саме з Відня провадять свою діяльність в Україні чи інших країнах”, – розповів „Пошті” Сергій Кіраль. 

Він певен, що всім інвесторам заважає працювати у Львові загальний імідж країни і низькі показники у рейтингах. Зокрема, у рейтингу Світового банку Україна за веденням бізнесу посідає 137-ме місце.  

„Також у нас немає необхідної для бізнесу інфраструктури, потрібна реформа судової системи. Але найгірше те, що бюрократія і корупція в Україні відчутніші, ніж у Росії. А це дуже важливе питання для інвесторів!”, – каже Сергій Кіраль.

Проте, незважаючи на це, за словами Сергія Кіраля, Львів варто відрізняти від міст Східної України і Києва. „Ми є більш відкритими й зрозумілими для інвестора. Наш інвестиційний портал – один із найкращих в Україні. Ми займаємося промоцією Львова, розуміємо інвестора, готові йому сприяти і допомагати. Є інвестори, які відмовлялися працювати у Львові через загальнодержавні проблеми, зокрема, політичні ризики, нестабільність національної валюти, невизначеність курсу Схід чи Захід. Локально ми маємо багато переваг – наявність робочої сили, підтримка місцевої влади, географічне розташування”, – додає посадовець мерії.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4324 / 1.61MB / SQL:{query_count}