Економічні новини: телеграф

“Комуналка” подорожчає 

Голова громадської організації “Комітет енергетичної незалежності України” Іван Надєїн вважає, що підвищення цін за комунальні послуги призведе до збільшення кількості неплатежів.  “Схоже, уряд усвідомив, що він опинився в тупиковій ситуації – рецесія економіки, дефіцит бюджету, відсутність вагомих підстав для зростання доходів скарбниці. Саме з цим пов’язана заява Азарова про те, що влада готова піти на диференційоване підвищення тарифів на компослуги заради продовження співпраці з МВФ”, – повідомив Іван Надєїн. Експерт додав, що комунальні послуги, швидше за все, подорожчають найближчим часом, тому що МВФ повірить тільки в прийняті рішення, а не в обіцянки. І почнуть з найбільш забезпечених верств населення. “Реформи проходять виключно на папері. Проблему дорогих імпортних енергоресурсів досі не вирішили. Заміщення російського газу іншими видами палива якщо і відбувається, то дуже повільно. Дві державні програми – з енергоефективності та з реформування ЖКГ, де-факто провалені, вони не фінансуються”, – каже він.

ЄБРР погіршив прогноз зростання ВВП України

ЄБРР переглянув свої макроекономічні прогнози не в кращий для України бік, інформує “Комерсант-Україна” з посиланням на звіт банку. За підсумками 2013 року, ВВП України зросте лише на 1%. Це найгірший прогноз, озвучений для України міжнародними фінансовими організаціями, пише видання. Такі негативні очікування в ЄБРР пояснюють сильним просіданням української економіки в 2012 році. “Низьке зростання економіки в 1% повернулося в Україну після стагнації в 2012 році”, – наголошується в звіті банку. За підсумками минулого року ЄБРР очікує нульове зростання ВВП, тоді як раніше очікував зростання на рівні 1% (нинішня оцінка Світового банку – 1%). У новому звіті ЄБРР прогнози для України піддалися найбільшій корекції. Як відомо, глава уряду України Микола Азаров очікує, що за підсумками року зростання ВВП буде на рівні 3–3,5%.

Гроші на ліки

Українці у 2012 році купили ліків на 17% більше, ніж у попередньому році. Про це повідомив голова Державної служби України з лікарських засобів Олексій Соловйов. Він повідомив, що у 2012 році через аптечні заклади було реалізовано ліків на 27 млрд грн. Було продано 1 млрд 260 млн упаковок. За його словами, у 2012 році на території України працювало 20 тис. аптек, 5 тис. з яких є аптечними пунктами при лікарнях. У цій сфері працювало 6,5 тис. представників підприємницької діяльності. При цьому упродовж року збільшилась кількість аптек у сільській місцевості.

Квартири перетворюються на офіси

Українці почали частіше перебудовувати квартири на офіси. 2012-го в порівнянні з попереднім роком у столиці кількість помешкань, які були перероблені в офіси, зросла в середньому на 10%.Це пов’язано з тим, що багато орендарів у зв’язку з рішенням оптимізувати витрати переїжджають з бізнес-центрів у більш дешеві приміщення. 

Перекази без обмежень

НБУ зняв обмеження граничної суми переказів іноземної валюти за кордон. Рішення затверджене відповідною постановою регулятора і набуває чинності з 25 січня. Відтак фізичні особи-резиденти можуть здійснювати переказ іноземної валюти без обмежень на підставі ліцензії, інформує “24 канал”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4864 / 1.55MB / SQL:{query_count}