Гривневі депозити невигідні?

Експерти і банкіри кажуть, що зменшення ставок на депозити в національній валюті становитиме від 2% до 4%

Експерти і банкіри кажуть, що зменшення ставок на депозити в національній валюті становитиме від 2% до 4%

Рівень ліквідності коррахунків сягнув рекордної позначки – 30,8 млрд грн, –повідомляють у Нацбанку. Востаннє настільки значним обсяг вільних ресурсів у системі був ще два з половиною роки тому. Надходження коштів забезпечили гривневі депозити. “Упродовж минулого року одні розміщували на депозитах валюту і отримували 7–10% річних, а інші вкладали в гривні й заробляли 20–25%. Отже, стало зрозуміло, що вигідніше зберігати заощадження в національній валюті”, – каже Віталій Шапран, головний фінансовий аналітик агентства “Експерт-рейтинг”, інформує “КоммерсантЪ-Украина”.  

У 2012 році населення поклало на рахунки банків 26 млрд грн у національній валюті. 6,4 млрд грн з них надійшли у грудні. Враховуючи приріст валютних депозитів і нарощування залишків на рахунках підприємств, наприкінці минулого року всього в банки надійшло 31 млрд грн, – інформує iPress.ua. Проте, оскільки рік закінчився, банки не поспішали видавати нові позики, тому обсяг кредитного портфеля скоротився на 5,8 млрд грн. За рахунок виникнення надлишків ставки на міжбанківському ринку почали зменшуватися і 15 січня досягли 4,4%.

“Ми вже пройшли перший етап зниження ставок за внесками, зменшивши прибутковість низки депозитних програм на 1–2% річних. За місяць очікую ще одну хвилю зниження – на 2–3%, – зазначає заступник голови правління одного з банків Людмила Міщук. – Насамперед переглядаються ставки за короткими депозитами – від одного до трьох місяців. Наприкінці минулого року ці програми були найприбутковішими”.

Якщо банкіри зрозуміють, що кошти надійшли до системи надовго, ставки за депозитами знижуватимуться і надалі. За словами начальника управління розвитку продуктів одного з банків Ганни Макаренко, гривневі депозити дешевшатимуть швидше, ніж валютні: “У другій половині січня ставки можуть знижуватися на 0,5–1%, а через 3–6 місяців – від 2% до 4%, залежно від ситуації на ринку”. 

Здешевлення депозитних ставок у перспективі має стати причиною зменшення вартості кредитів. “Якщо Нацбанк провадитиме політику умовно фіксованого курсу й надалі, і паніки не буде, то упродовж півроку ставки як на депозити, так і на кредити мають скоротитися на 4–6%”, – каже Віталій Шапран. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4785 / 1.55MB / SQL:{query_count}