Девальвація гривні в 2013-му
Влада триматиме курс нацвалюти під контролем, щоби забезпечити високий рейтинг Президента до виборів 2015 року, заявили аналітики інвестиційної компанії Concorde Capital. З їхніх слів, досягти такої мети вдасться у тому випадку, якщо співпраця з МВФ відновиться на початку року. Це допоможе тримати гривню в рамках помірної девальвації не більш ніж 10% впродовж року, а НБУ впорається зі сплесками роздрібного попиту на валюту. До слова, регулятор посилить вимоги до банків зі статусом ощадних.
Коли стабілізується економіка?
У 2013 році рівень глобальної економіки підвищуватиметься незначними темпами, однак загалом ситуація залишиться нестабільною, прогнозують експерти Світового банку. Пришвидшення можна сподіватися лише у 2014 – 2015 роках. Згідно з оцінками аналітиків, за підсумками поточного року світовий ВВП додасть 2,4%, у наступному році зростання становитиме 3,1%. Локомотивами ж відновлення глобальної економіки, на думку фахівців, стануть країни, що розвиваються. На даний момент їх показники у 1,5-2 рази перевищують результати розвинених країн. До слова, минулого року рівень економіки Німеччини зріс на 0,7%. Це більше, аніж середньостатистичний показник у ЄС. Але порівняно з результатом Німеччини у 2011-му (3% зростання ВВП) динаміка дуже сповільнилася.
Аграрні підсумки року
Після рекордного врожаю 2011-го торік аграрії зібрали зерна на 20% менше, підрахували у Державній службі статистики. Урожай пшениці в минулому році скоротився на третину – до 15 млн 760 тис. тонн, ячменю – майже на чверть – до 6 млн 900 тис. тонн, кукурудзи на зерно – на 8,5%, до 20 млн 900 тис. тонн. Із зернових культур збільшився тільки урожай жита – на 17% і вівса – на 25%.
За підсумками минулого року Україна скоротила виробництво сільгосппродукції на 4,5%, повідомляє Державна служба статистики. Підприємства знизили виробничі показники на 6,5%, а господарства населення – на 2,6%. Водночас випуск продовольства тваринного походження зріс на майже 4%. Для порівняння: торік виробництво сільгосппродукції в Україні збільшилося на 20%.
Аудит замінять моніторингом
Податкова запровадить новий сервіс для великого бізнесу, що дозволяє замінити аудит моніторингом, про це повідомили в прес-службі Міністерства доходів і зборів. Сервіс називається “Горизонтальний моніторинг” і поки що використовується в рамках експерименту. Торік його випробували на п’яти великих підприємствах. Сервіс передбачає добру волю платника податків співпрацювати з податковими органами.