Хліб таки подорожчає

Експерти кажуть, що урядовцям не вдасться втримати ціни хлібобулочних виробів у 2013-му, і називають низку причин, які призведуть до подорожчання

Експерти кажуть, що урядовцям не вдасться втримати ціни хлібобулочних виробів у 2013-му, і називають низку причин, які призведуть до подорожчання

Незважаючи на обіцянки уряду, хліб у 2013-му таки подорожчає. Про це повідомив голова ради об’єднання підприємств хлібопекарської промисловості “Укрхлібпром” Олександр Васильченко. З його слів, є низка обставин, через які ціни на хлібобулочні вироби впродовж 2013 року підвищуватимуть. 

“14 січня, попри заяву прем’єра, один із виробників – Хмельницький хлібокомбінат ТОВ “Стіомі-холдинг” – повідомив, що з 22 січня планує підвищити ціну соціального хліба на 7,1%. Замдиректора цього підприємства Олена Романенко пояснила необхідність підвищення цін подорожчанням зерна”, – пише Олександр Васильченко у журналі Forbes.

Аналітик ринку нагадав, що ціни на хліб в Україні почали зростати на наступний день після парламентських виборів, однак Микола Азаров одразу заспокоїв українців, мовляв, у 2013 році хліб дорожчати не буде.

“З урахуванням перехідних запасів зерна ніяких підстав думати про те, що ціна хліба може зрости, немає. До того ж уряд підтримує стабільність за основ­ними складовими витрат на виробництво хліба. Тому соціальні сорти будуть стабільними”, – запевнив голова уряду.

Як каже Олександр Васильченко, причина, через яку Микола Азаров впевнено говорив про стабільність цін на хліб, криється у інтервенції дешевого борошна з держзапасів, які в 2013 році дійсно організовані рекордно оперативно.

 “Проте в 2013-му хліб таки подорожчає. І для цього є досить підстав”, – вважає він, називаючи кілька основних причин. “Перша: інтервенції дешевого борошна з держзапасів отримають далеко не всі підприємства. Слабке місце держоператора – недостатня кількість потужностей для виробництва борошна, які були б рівномірно розташовані на всій території країни. Друга: собівартість продукції зростає. Уряд здешевлює лиш один ресурс для виробництва хліба – борошно. На нього припадає близько 50% собівартості хліба. Решту складових пекарі використовують на загальних підставах”, – каже аналітик ринку.

Ще одна причина підвищення цін – кон’юнктура ринку. “Будь-який виробник орієнтується на ціни конкурентів. Крім того, додано у вартість хліба плату “за полицю”. Пекарі не захищені від додаткових поборів за входження в мережу і присутність на полиці. Всі ці витрати позначаються на собівартості хліба”, – пояснює Олександр Васильченко.

Тож експерт певен: ціни на хліб в Україні у 2013 році таки підвищуватимуть.  


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5133 / 1.55MB / SQL:{query_count}