Економічні новини: телеграф

Закупівельні ціни на молоко зростуть 

До березня наступного року як мінімум на 10% в Україні зростуть закупівельні ціни на молоко. Це прогнозують в Асоціації виробників молока. Зауважимо, що зараз продукт закуповують за такою ціною: від сільгосппідприємств – від 3 грн 30 коп. до 3 грн 50 коп. за літр, від населення – 2 грн 20 коп. До речі, як писала “Пошта”, світ чекає на подорожчання шоколаду.

Розмір ставки мита можуть переглянути 

Продукція українського машинобудування втрачає попит на внутрішньому ринку. Виробники зізнаються, що нарощувати обсяги вдається тільки завдяки іноземним замовленням. Тимчасом, урядовці вкотре наголошують на необхідності захисту вітчизняного виробника й ініціюють підвищення ввізного мита. Зокрема Україна попередила СОТ про намір збільшити мито на більше ніж 350 товарів. Держава може переглянути розмір ставки мита на вантажні автомобілі, сільськогосподарську техніку та окремі позиції побутової техніки, – інформує “24 канал”.

Українські нацпроекти поїдуть до США та Канади 

Держінвестпроект проведе передостаннє у 2012 році так зване роуд-шоу – презентацію вітчизняних національних проектів іноземним інвесторам. Цього разу чиновники з інвестідеями подадуться у США та Канаду. Після Північної Америки залишиться відвідати лише Близький Схід. У відомстві запевняють, що посилена реклама пливає позитивно: за результатами року планують підписати більше ніж 20 меморандумів про співпрацю. Як констатують у Держінвестпроекті, роуд-шоу продовжаться й наступного року, де до основної компанії інвесторів шукатимуть ще додаткових партнерів. Тимчасом, експерти у теорію потужного інвестпотоку не вірять. Адже українські реалії ведення бізнесу є прийнятними далеко не для всіх іноземців.

Авто на утилізацію?

Кабмін ініціює введення утилізаційного збору на всі імпортні та українські автомобілі. Згідно з новим урядовим законопроектом, сума збору становитиме від 4 до 448 тис. грн,  залежно від марки та віку машини. Вітчизняні виробники авто, які здійснюють повний цикл виробництва, забезпечуватимуть утилізацію власним коштом. Варто відзначити, що утилізаційний збір Україна ввела у відповідь на аналогічні дії Росії, –інформують УНН.

Прибутковість держоблігацій знизилася 

Уряд відповідною постановою знизив прибутковість казначейських зобов’язань наступних випусків на 1,2%. Таким чином, номінальна прибутковість доларових держоблігацій серії “Б” становитиме 8%. Згідно з документом, розмір піврічного купона облігації номіналом 500 доларів нової серії скоротили до 20 доларів. Така ситуація була прогнозованою, оскільки банки, за переконанням фахівців, незабаром таки почнуть знижувати ставки депозитів та кредитів. До речі, два державні банки – Укрексімбанк та Ощадбанк – восени стали лідерами з купівлі облігацій внутрішньої державної позики, – інформує “24 канал”.

На що використають гроші від євробондів? 

Кошти, отримані від випуску 10-річних євробондів, використають на сплачення дефіциту держбюджету. Про це заявив міністр економічного розвитку та торгівлі України Петро Порошенко, – інформує УНІАН. “Кошти підуть на сплачення дефіциту бюджету – фінансування недоотриманих його доходів”, – сказав він. До речі, позичальниками, що випускають євробонди, в основному є уряди, корпорації, міжнародні організації, зацікавлені в одержанні коштів на тривалий термін (від 7 до 40 років).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4965 / 1.56MB / SQL:{query_count}