Міжнародне рейтингове агентство Fitch прогнозує девальвацію гривні до долара на 10% до кінця цього року. Про це йдеться в повідомленні Fitch, передають “Українські новини”. Fitch Ratings опублікувало новий спеціальний звіт, в якому зазначається, що український банківський сектор дуже схильний до ризиків у випадку помітної девальвації гривні або подальшого сповільнення росту економіки.
Проте зараз банківська система є більш стійкою до негативних шоків, аніж у 2008 році, через ряд позитивних змін, що відбулися з початком глобальної економічної кризи. “Згідно з базовим сценарієм, Fitch прогнозує помірне зниження курсу гривні до долара: на 10% до кінця 2012 року, а також прискорення зростання ВВП до 3,2% в 2013-му порівняно з 0,5% в 2012-му (5,2% в 2011-му)”, – йдеться у звіті.
Крім того, Fitch повідомляє, що будь-яка більш значна зміна валютного курсу залишається істотним ризиком, і такий розвиток ситуації, ймовірно, призведе до скорочення капіталу банків, подальшого ослаблення якості активів і посилення нестабільності депозитів. У разі тривалого ослаблення економічних показників це також поступово призведе до негативного впливу на якість активів і прибутковість банків. Довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) українських банків, як і раніше, обмежені категорією. У результаті високих ризиків у нашій країні та все ще низького рівня якості активів і прибутковості.
Рейтинги банків в іноземній власності та у власності держави можуть бути підвищені, якщо буде підвищений суверенний рейтинг (B/прогноз “стабільний”), що малоймовірно найближчим часом. У разі зниження суверенного рейтингу можливі пониження довгострокових РДЕ банків, а при помітному зниженні курсу гривні, значному відтоку депозитів або поновленні погіршення якості активів можливе пониження рейтингів стійкості банків. 22 жовтня стало відомо: щораз більше економістів упевнюються, що Україні не вдасться уникнути девальвації гривні на 10% одразу ж після виборів.
Нагадаємо: раніше екс-міністр економіки Сергій Терьохін заявив, що уже на початку 2013 року в Україні за долар даватимуть 10 гривень. Міжнародні резерви нашої держави скоротилися на 2,5% минулого місяця, а Нацбанк витратив 1,8 мільярда доларів на підтримку курсу гривні. Через валютну паніку українці у вересні скупили майже два мільярди доларів.