Львівщину врятує інвестор?!

Під час ХІІ Економічного форуму у Львові обговорювали проблеми бізнесу, інвесторів та українські перспективи Олімпіади-2022. Проте міністри захід проігнорували

Під час ХІІ Економічного форуму у Львові обговорювали проблеми бізнесу, інвесторів та українські перспективи Олімпіади-2022. Проте міністри захід проігнорували

Вчора, 12 жовтня, у Львові відбувся ХІІ Економічний форум. Його відкрив Владислав Каськів, голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України. Проте на форум не приїхав жоден із чотирьох міністрів, приїзд яких було попередньо анонсовано. 

Так, Владислав Каськів наголосив, що минулого року форум був ефективним, відтак висловив сподівання, що цьогорічний форум також буде успішним. “Не всі добралися сюди через туман і погану погоду, але ті, хто хоче інвестувати – в цьому залі, і їх багато”, – зазначив він. Михайло Костюк, голова Львівської обласної державної адміністрації сказав, що основне завдання форуму – це промоція регіону. “Хочемо ознайомити сусідів зі змінами в країні та області... Відверто говоримо про недоліки і перспективи”, – запевнив керівник області.

Проблем у сільському господарстві вистачає

Незважаючи на те, що міністр сільського господарства Микола Присяжнюк на Форум до Львова не приїхав, одним із ключових питань, які обговорювали під час зібрання були проблеми в сільському господарстві. Логічно, адже проблем у цьому секторі вистачає! Зокрема, голова Львівської ОДА Михайло Костюк повідомив, що вітчизняний агропромисловий бізнес на Львівщині відчуває дефіцит інвестицій, інноваційних технологій та кваліфікованих кадрів.

“У цьому напрямку необхідна активізація роботи в тому числі регіональної влади. Недосконалою залишається система державної підтримки сільськогосподарського виробництва, високі ціни на кредити. Нині маємо негативну тенденцію в соціально-демографічному розвитку села”, – додав Михайло Костюк.

Він наголосив, що важливе значення має реалізація мікропроектів в АПК спільно з європейськими партнерами.

Поза тим Андрій Садовий, міський голова Львова, певен що той, хто буде готовий інвестувати у Львів буде мати зиск, комфорт і певну сатисфакцію.

Про бізнес 

Під час виступу заступник голови Львівської облради Валерій П’ятак підняв актуальну тему – ведення бізнесу у нашому регіоні. З його слів “справжній бізнесмен з проблеми робить бізнес”.

“Інвестиції –  ключовий пріоритет у стратегії розвит­ку Львівщини. ІТ та туристичний кластери – приклади цього. В останні роки вони добре розвиваються в регіоні”, – сказав Валерій П’ятак.

Він зауважив, що регіон може використовувати досвід Євро-2012 у стратегічному і проектному менеджменті. Також Валерій П’ятак запропонував реалізувати обласну програму Львівщини щодо енергозбереження на державному рівні і пояснив, що 3 млн грн на рік, які виділяють з обласного бюджету дають змогу залучити в цю сферу 60 млн грн з боку бізнесу.

З його слів, варто реалізувати на Львівщині проект будівництва автостради першої категорії. “Треба будувати не на 5-8 років, а на 40-50, як в Європі”, – додав він.

Натомість міністр економіки Польщі Даріуш Богдан заявив, що у Польщі господарську діяльність можна почати безкоштовно за 15 хв.

“Це ж стосується і започаткування бізнесу іноземцями”, – запевнив він. Даріуш Богдан також поінформував, що Україна інвестувала в Польщу 1,5 млрд доларів у сільське господарство, шахти, видобувну промисловість.

“Польща намагається інвестувати в Україні у фінансовий сектор, страхування, промисловість, сільське господарство”, – сказав міністр економіки Польщі.

Про інвестиційні проекти

Так, Владислав Каськів вважає, що війна за український фондовий ринок розпочнеться після завершення кризи. Він також повідомив, що 15 листопада розпочнеться будівництво LNG-терміналу, а новітній перинатальний центр на Львівщині відкриють вже наступного року.

Також Владислав Каськів повідомив, що на території Львівщини реалізовуватиметься шість національних проектів. 

За  його словами, загальні обсяги інвестицій у ці проекти можуть сягнути 370 млн євро. І лише близько 10% з них  має вкласти держава.

Крім того, за його словами, держава готова будувати сміттєпереробний завод у Львові. До слова, губернатор Львівщини вважає, що будувати сміттєпереробний завод у регіоні треба на території біля полігону твердих побутових відходів у Грибовичах, що біля Львова.

Олімпіада-2022 – знайомство світу з Карпатами

Відомо, що наше місто подало відповідну заявку і міська влада мріє, що нам знову пощастить і наш край прийматиме у 2022-му році Зимову олімпіаду. Так, Владислав Каськів пояснив, що головною метою прийому Олімпіади-2022 у Львові є не сам факт проведення зимових ігор в Україні, а знайомство світу з потенціалом Карпат, з можливістю інвестувати в зимову індустрію, український туризм.

Він сказав, що за допомогою європейських фахівців вдалося знайти шлях для зменшення вартості підготовки до Олімпіади з 10 до 6 млрд доларів.

“1/3 від цієї суми – це будуть прямі інвестиції в регіон... Але державна фінансова участь буде лише після інвестицій приватних коштів”, – сказав він. 

ДО ТЕМИ

Львів і Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України уклали меморандум про співпрацю у межах 12 Міжнародного економічного форуму “Стратегії. Інвестиції. Співпраця”. Йдеться про реалізацію таких проектів – “Олімпійська надія – 2022”, Львівський індустріальний парк “Рясне-ІІ” та Регіональний перинатальний центр у Львові.

Мета меморандуму – поліпшення інвестиційного клімату Львівщини, залучення інвестицій в економічний розвиток Львова, підготовка і реалізація на території міста національних проектів та їх складових, йдеться в повідомленні Львівської міської ради.

На виконання меморандуму Львів братиме участь у підготовці для реалізації на території міста національних проектів чи їх складових. Зокрема, йдеться про проекти “Індустріальні парки України” – створення Львівського індустріального парку “Рясне ІІ”, “Олімпійська надія – 2022” – створення спортивно-туристичної інфраструктури у Львові, “Нове життя” – створення регіонального перинатального центру у Львові, “Чисте місто” – будівництво комплексу з переробки твердих побутових відходів та впровадження інноваційних технологій поводження з відходами у Львові.

“Львів вже успішно пройшов одну велику подію – це Євро-2012. Безперечно, що ця найбільша спортивна подія дала поштовх до розвитку іншим. Тому ми зараз говоримо про “Олімпійську надію”, про ІТ, про розвиток туризму”, – сказав міський голова Львова Андрій Садовий. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4252 / 1.61MB / SQL:{query_count}